Grunt pod galerię handlową w Ełku sprzedany

- Władze Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) sprzedały grunt pod budowę galerii handlowej za 18 mln zł. To najwyższa cena, jaką uzyskano za nieruchomości w Ełku. Prawie dwuhektarowy teren kupiła firma z Warszawy.
Grunt pod galerię handlową w Ełku sprzedany

Jak powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz (zabierz głos/oceń prezydenta), dzięki budowie galerii handlowej powstanie 600 miejsc pracy, a do budżetu miasta wpływać będzie rocznie ponad 500 tys. zł podatku od nieruchomości. Dodał, że do przetargu na sprzedaż kilku działek u zbiegu ulic Kościuszki i Dąbrowskiego dopuszczono dwóch oferentów.

Czytaj też: Miasta chcą mieć centra handlowe

Nabywca działki będzie musiał zgodnie z umową rozpocząć budowę centrum handlowego w ciągu dwóch lat, a zakończyć w kolejnych trzech latach.

Czytaj też: Drugi przetarg na Bramę Mazur

Był to drugi przetarg na teren inwestycyjny; do pierwszego, w grudniu 2011 r., nie stanął żaden inwestor.

Na sprzedanej działce powstanie dwupoziomowa galeria handlowa "Brama Mazur", w której będzie kilkadziesiąt sklepów, kompleks kinowy oraz podziemny parking na kilkaset samochodów. Parking pozostanie własnością miasta.

Nabywca zobowiązany będzie także m.in. do zagospodarowania placu miejskiego i zieleni, przebudowy ulic w pobliżu galerii, by umożliwić wjazdy i wyjazdy z parkingów, a także rewitalizacji budynku poniemieckich koszar.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE