PARTNER PORTALU
  • BGK

Grupa Maspex zainwestuje 200 mln zł w Łowiczu

  • bad/PAP    19 października 2015 - 12:55
Grupa Maspex zainwestuje 200 mln zł w Łowiczu

Prezes Grupy Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński. Fot. wnp.pl

Grupa Maspex, która niedawno zakupiła zakłady Agros Nowa w Łowiczu, planuje zainwestować tam 200 mln zł. Wśród projektów jest m.in. budowa kompleksu produkcyjno-magazynowego. Po rozbudowie fabryka w Łowiczu będzie jedną z najnowocześniejszych w tej części Europy.
W lipcu tego roku wadowicka firma sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova. Przejęcie obejmowało zakup dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz siedmiu marek produktów. Według przedstawicieli spółki w efekcie przejęcia powstała największa polska grupa spożywcza o obrotach ponad 4 mld zł.

Czytaj też: Nowe połączenia kolejowe z Łodzi do Łowicza i Koluszek

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka spółki Dorota Liszka, w Łowiczu, w którym wytwarzane są między innymi produkty pod takimi markami jak Łowicz, Kotlin i Krakus, powstaną nowe inwestycje o wartości 200 mln zł m.in. zakład produkcyjny z nowoczesnymi liniami technologicznymi oraz zautomatyzowane centrum logistyczne. Planowana jest też rozbudowa zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Zadanie te zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych 3-4 lat.

Jeden z najnowocześniejszych zakładów w branży

"Inwestycje w nowoczesne linie technologiczne pozwolą jeszcze lepiej zaspokajać rosnące wymagania konsumentów oraz będą umożliwiały poszerzenie oferty. Nowe technologie są bardziej energooszczędne, co będzie wpisywało się w politykę firmy w zakresie dbałości o środowisko" - zaznaczyła.

Czytaj też: W Ciechanowie powstanie nowa fabryka norweskiego Norco

Prezes Grupy Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński ocenił, że po wykonaniu planowanych inwestycji fabryka w Łowiczu będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów w branży spożywczej w tej części Europy. "Planujemy też inwestycje w obszarze rozwoju bazy surowcowej, oczywiście z naciskiem na najbliższe otoczenie plantatorów" - zapowiedział.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Obecnie posiada trzynaście zakładów i centrów logistycznych w Polsce i za granicą (Rumunia, Czechy, Węgry, Rosja) oraz siedem zakładów, w których prowadzony jest przerób surowców (Polska, Węgry, Rumunia). Łącznie Grupa skupuje około 270 tysięcy ton owoców i warzyw rocznie i jej potrzeby w tym zakresie ciągle wzrastają. W zeszłym roku spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 3,3 mld zł, z czego 1/3 stanowiła sprzedaż zagraniczna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.