PARTNER PORTALU
  • BGK

Grupa Tubądzin znów inwestuje w łódzkiej SSE

  • PAP    16 czerwca 2010 - 16:50

Nowoczesna linia produkcyjna płytek Grupy Ceramiki Tubądzin powstała w zakładzie w Tubądzinie. Kosztowała 20 mln zł. Jest to trzecia inwestycja Grupy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - poinformował w środę rzecznik ŁSSE Miłosz Wika.
Nowa hala z nowoczesną linią produkcyjną powstała przy funkcjonującym już zakładzie w Tubądzinie. Inwestycja umożliwi zwiększenie produkcji o 30 proc. oraz wprowadzenie w pełni automatycznego układu oceny jakości płytek, w tym telewizyjnej oceny wyglądu.

Wraz z linią uruchomiona zostanie też nowoczesna suszarnia produktów. Inwestycja pozwoli Grupie Tubądzin poszerzyć swoją ofertę o nowy format płytek. Zgodnie z zezwoleniem zatrudnienie znajdzie tam ponad 30 nowych pracowników.

Według Wiki, Grupa Tubądzin jest liderem wśród polskich firm, które zdecydowały się na reinwestycje w ŁSSE. Posiada w sumie trzy zezwolenia na działalność w Strefie. Dwa z nich obejmują zakład w podstrefie Ozorków, trzecie realizowane jest w Tubądzinie - podstrefa Wróblew.

W sumie Ceramika Tubądzin zainwestowała w ŁSSE niemal 200 mln zł. Zatrudnienie w zakładach znalazło ponad 850 osób.

ŁSSE obejmuje obecnie obszar ponad 1182 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Składa się z 42 podstref. Aktywnie funkcjonuje w niej niemal 100 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld złotych, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga 25 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.