PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzebowisko, parking i elektrownia w Krakowie

  • GK    17 stycznia 2013 - 11:17
Grzebowisko, parking i elektrownia w Krakowie

Kraków będzie współpracować z Uniwersytetem Rolniczym m.in. przy budowie grzebowiska ze spopielarnią małych zwierząt, parkingu i elektrowni słonecznej.
Władze Krakowa oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji kilku ważnych dla krakowian inwestycji.

„W Uniwersytecie Rolniczym znaleźliśmy partnera rozumiejącego nasze problemy i deklarującego konkretną pomoc z pożytkiem dla obu stron" - komentuje prezydent Jacek Majchrowski.

Podpisany przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prof. dr hab. inż. Włodzimierza Sady list ma na celu bliską współpracę obu instytucji na rzecz budowy Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej.

"Centrum ma umożliwić nie tylko rozwój usług klinicznych i laboratoryjnych, ale także doprowadzić do powstania w pobliżu Krakowa nowoczesnego ośrodka badawczo-rozwojowego" - mówił Włodzimierz Sady, rektor Uniwersytetu Rolniczego.

W ramach ośrodka przewidziane jest też grzebowisko wraz ze spopielarnią małych zwierząt.

Wśród projektów, które są przedmiotem listu jest również budowa przez Uniwersytet Rolniczy parkingu dla samochodów. Obiekt, który planowany jest w rejonie ulicy Balickiej (koło trasy kolejowej Kraków - Balice) ma być włączony do miejskiego systemu park&ride.

Miasto będzie wspierać również powstanie planowanej przez Uniwersytet Rolniczy farmy fotowoltaicznej. Elektrownia słoneczna - jedna z pierwszych w regionie - powstanie w rejonie ulicy Łupaszki, na terenie należącym do UR.

Stosowanie tego typu przyjaznych dla środowiska technologii jest zgodnie ze strategią Krakowa i realizowaną w mieście polityką zrównoważonego rozwoju.

Jak przypomina krakowski magistrat, pomysł nawiązania wzajemnej współpracy między miastem a Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie zrodził się podczas poszukiwania optymalnego rozwiązania dla problemu budowy grzebowiska i spopielarni zwłok zwierzęcych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Paragraf 64, 2013-01-17 19:02:37

    No to poseł Dorn nie będzie mógł już obwieszczać, że jego Saba użyźnia ziemię pod wisienką...