PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Karpiński, wiceminister MSW: Chcemy wydłużyć program standaryzacji komend

  • PAP    3 grudnia 2014 - 17:31
Grzegorz Karpiński, wiceminister MSW: Chcemy wydłużyć program standaryzacji komend
fot.nowasol.lubuska.policja.gov.pl

- MSW będzie chciało wydłużyć program standaryzacji komend i komisariatów policji - poinformował na sejmowej komisji spraw wewnętrznych wiceminister MSW Grzegorz Karpiński. Program jest zaplanowany na lata 2013-2015.
Wiceminister mówił, że mimo do tej pory zrealizowanych zadań, a także tych zaplanowanych w 2015 r., potrzeby ciągle są duże. Program trwa od 2013 r., do 2015 r. ma zostać zrealizowanych 261 zadań inwestycyjnych i remontowych.

"Trwa inwentaryzacja obiektów, w przypadków których będą konieczne prace w 2016 r. i w kolejnych latach. Komendanci otrzymali polecenie, by tak przygotowali te inwestycje, jeśli chodzi o pozwolenia na budowę czy zezwolenia na remont, żeby w styczniu 2016 r., jeśli program zostanie wydłużony, można było rozpocząć przetargi" - powiedział Karpiński.

Dodał, że już teraz wiadomo, że 13 inwestycji "obciąży budżet w latach 2016 i 2017". "Nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji, gdzie duże inwestycje, wymagające kilkuletniej pracy, nie będą realizowane w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów policji" - mówił wiceminister.

Czytaj też: Program standaryzacji komend i komisariatów na półmetku

Wyjaśnił też, że do programu kwalifikowane były te inwestycje, które "są przygotowane" - mają pozwolenie na budowę czy zezwolenie remontowe.

Karpiński przypomniał, że na inwestycje w ramach programu przeznaczono miliard złotych; dodał, że część środków pozyskanych zostało też z innych źródeł, m.in. funduszy unijnych i od samorządów. W 2013 r. w ten sposób uzyskano blisko 22 mln zł, w 2014 r. - ponad 78 mln.

Posłowie pytywali o inwestycje w poszczególnych miejscowościach; dopytywali też, czy remonty przeprowadzane w jednostkach policji są kompleksowe.

Minister i towarzyszący mu wiceszef policji nadinsp. Wojciech Olbryś zapewniali, że podczas remontów wykonywane są wszystkie konieczne prace, łącznie z np. wymianą instalacji. Z kolei nowobudowane obiekty - jak podkreślali - oddawane są w stanie gotowym do użytku.

Program standaryzacji komend i komisariatów policji jest zaplanowany na lata 2013-2015 przez Komendę Główną Policji we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Jego celem jest stworzenie jednolitego standardu komend i komisariatów w całym kraju, w szczególności w części odwiedzanej przez obywateli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.