PARTNER PORTALU
  • BGK

GUS, PKB: Inwestycje w Polsce to głównie zasługa rządu i samorządów

  • aw/PAP    14 lutego 2018 - 10:51
GUS, PKB: Inwestycje w Polsce to głównie zasługa rządu i samorządów
W IV kwartale inwestycje samorządowe napędzały rynek (fot.PTWP)

Największy wpływ na poziom inwestycji w IV kw. miały inwestycje rządowe i samorządowe - podkreśla dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS Maria Jeznach.
"W świetle wstępnych danych oceniamy, że najwyższy wpływ na inwestycje w IV kwartale miały inwestycje w sektorze rządowym i samorządowym" - powiedziała dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS Maria Jeznach.

Przypomnijmy, że Portalsamorzadowy.pl i Grupa PTWP co roku wyróżniają najciekawsze i prorozowojowe inwestycje komunalne, podkreślając rolę i rozmach inwestycji realizowanych przez samorządy w całym kraju. W tym roku na zgłoszenia czekamy do 12 marca.

GUS podał ponadto, że Produkt Krajowy Brutto w IV kwartale 2017 roku wzrósł o 5,1 proc. rdr wobec wzrostu w III kw. o 4,9 proc. rdr. 

"Pozytywny wpływ przemysłu na PKB będzie przekraczał przeciętny wzrost w gospodarce i będzie silniejszy niż po III kwartale w 2017 roku. Po III kwartale 2017 roku możemy ocenić, że w IV kwartale wzrost wartości dodanej w budownictwie osłabił się, co może przełożyć się na słabszy wzrost w całym roku. Pozytywny wpływ miały handel i transport, a skala była zbliżona do tej po III kwartale" - powiedziała Jeznach.

"W świetle obecnych danych szacujemy szybsze niż przeciętne tempo wzrostu w przemyśle, budownictwie, handlu i transporcie" - dodała. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.