PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala Gliwice później i drożej. UM: "Mamy to pod kontrolą"

  • 24gliwice.pl    30 grudnia 2016 - 06:58
Hala Gliwice później i drożej. UM: "Mamy to pod kontrolą"
Wykonawca będzie miał też więcej czasu na oddaniu obiektu do użytku (fot.24gliwice.pl)

Koszty budowy Hali Gliwice wzrosną z 320 do 325 mln złotych – wynika z aneksu do umowy podpisanego właśnie przez wykonawcę obiektu firmę Mirbud i władze Gliwic.
– Zwiększenie środków finansowych wynika z konieczności lepszego zaopatrzenia hali w urządzenia klimatyzacyjne, wentylację i systemy podtrzymywania zasilania – tłumaczy Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic. – 5 milionów piechotą nie chodzi, ale w skali całej inwestycji to nie jest znaczący wzrost i byliśmy na niego przygotowani – dodaje.

Mirbud będzie miał też więcej czasu na oddaniu obiektu do użytku. Najpierw miało to nastąpić pod koniec mijającego roku, a niedawno pojawiły się informacje o kilkumiesięcznym poślizgu. Według zawartego porozumienia, nowa data to koniec czerwca 2017 roku.

Nie oznacza to jednak, że dopiero wówczas rozpocznie się wyposażanie hali, a inwestycję czeka kolejne opóźnienie. Pracę mają toczyć się równolegle i jak zapewnia Magistrat pierwsza impreza nadal planowana jest na koniec 2017 roku.

Historia inwestycji każe jednak z powściągliwością odnosić się do rzucanych przez urzędników terminów. Data otwarcia była wielokrotnie przesuwana i już teraz wiadomo, że odbędzie się z ponad 2,5-rocznym opóźnieniem względem pierwotnych zapowiedzi (połowa 2015 roku). Wciąż też nie wiadomo kto zadba o jej organizację. Miasto nie rozstrzygnęło ciągle przetargu na zarządzanie Halą. Rozważane są oferty trzech podmiotów: warszawskiej firmy GIG, spółki Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości w Katowicach (która zarządza już Spodkiem) oraz firmy Wizja Multimedia z Warszawy.

Przypomnijmy, budowana przy ul. Akademickiej hala widowiskowo-sportowa „Gliwice” będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Ma około 58 tys. m2, a jej kubatura wynosi 0,5 mln m3. Będą mogły odbywać się tutaj koncerty, targi, kongresy i zawody sportowe rangi nie tylko krajowej ale także światowej. W skład hali widowiskowo-sportowej wchodzą: hala główna, hala treningowa, budynek fitness, zewnętrzny garaż wielopoziomowy. Cały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.