PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala Gliwice z opóźnieniem. Pierwsza impreza w 2016 r.

  • 24gliwicie.pl    2 lutego 2015 - 11:30
Hala Gliwice z opóźnieniem. Pierwsza impreza w 2016 r.

fot.24gliwice.pl

Hala Gliwice nie powstanie - jak zapowiadano na początku - po 27 miesiącach od podpisania umowy na jej wykonanie.




Gliwiccy urzędnicy zapowiedzieli organizację pierwszych imprez dopiero na połowę 2016 roku. Opóźnienie? Wątpliwości nie rozwiali przedstawiciele nadzorującego inwestycję PWIK, którzy najpierw długo zwlekali z odpowiedzią, by w końcu jej odmówić.

- Przygotowujemy oficjalne stanowisko w tej sprawie, które zostanie przedstawione w przyszłym tygodniu - mówią w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach.

To, że nie wszystko idzie zgodnie z pierwotnym planem, mogą potwierdzać słowa Marka Jarzębowskiego, rzecznika prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, który jednocześnie zaznacza, że o zmianach w harmonogramie prezydent wiedział już kilka miesięcy temu.

- Projekt hali Gliwice opracowywany był dziesięć lat temu. Od tej pory zmieniły się przepisy m.in. przeciwpożarowe czy o imprezach masowych. Trzeba dokonać zmian w niektórych elementach projektu. To wymaga czasu. Wykonawca nie weźmie odpowiedzialności za coś, co jest niezgodne z przepisami - tłumaczy Jarzębowski i dodaje, że faktycznie, pierwsza duża impreza na nowym obiekcie planowana jest na połowę 2016 roku.

Problemem, który wpływa na realizację budowy hali, jest także zgranie terminów między wykonawcą, a podmiotami odpowiedzialnymi za roboty nieobjęte postępowaniem przetargowym.

Dobrą wiadomością dla wykonawcy jest stosunkowo łagodna zima. Prace na placu budowy cały czas trwają. Niedawno zakończyły się roboty konstrukcyjne hali treningowej. W jej wnętrzu prowadzone są prace wykończeniowe. W hali głównej jest już po instalacji dachu linowego. Wkrótce zostanie on "poszyty" blachą stalową oraz zamontowana zostanie hydroizolacja.

Równolegle do prac budowlanych trwa poszukiwanie przyszłego dzierżawcy hali.

Miasto ma już za sobą jeden zakończony fiaskiem przetarg, w którym nie złożono żadnej oferty. Obecnie, jak mówią urzędnicy trwa "badanie gruntu" pod znalezienie odpowiedniego kontrahenta.

Reklama Hali Gliwice trafi też w najbliższym czasie do mediów ogólnopolskich.

Obiekt będzie miał powierzchnię całkowitą ponad 69 tys. m2, a użytkową ponad 56 tys. m2. Na dwóch widowniach zasiądzie prawie 15 tys. osób. Dodatkowo, na płycie hali głównej może zostać wygospodarowanych 2 868 miejsc. Wykonawcą hali jest firma Mirbud ze Skierniewic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (1)

  • karol, 2015-02-10 08:22:29

    Bzdura. Jakie 10 lat temu? Projekt był na "gorąco" zmieniany do ostatniej chwili przed rozpoczęciem inwestycji. Nowe przepisy p.poż. istnieją od kilku lat!