PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala i basen w Staszowie prawie gotowe

  • AW    5 września 2012 - 16:19
Hala i basen w Staszowie prawie gotowe

Zakończono budowę hali sportowej z pływalnią i infrastrukturą towarzyszącą, w ramach zadania pod nazwą: ,,Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie”.
Jak informuje powiat staszowski, powstała pełnowymiarowa hala sportowa oraz hala basenowa z niecką długości 25 m z 6 torami pływackimi, jak również niecka do nauki pływania.

Obiekt posiada wiele atrakcji zarówno w części hali sportowej, jak chociażby ściana wspinaczkowa o charakterze sportowo-rekreacyjnym o powierzchni blisko 140 m2, zaś w części pływalni atrakcje takie jak: sauna, solarium, jacuzzi, urządzenia do masażu, gejzery wodno-powietrzne dające efekt „dzikiego źródła”.

Nie zapomniano również o najmłodszych użytkownikach krytej pływalni i w basenie do nauki pływania przewidziano suchą zjeżdżalnię typu „słoń” przeznaczoną dla maluchów. I integralną częścią zespołu jest zjeżdżalnia długości około 60 m z odrębnym wyjściem i własną klatką schodową. W części przyległej do basenu zlokalizowano zespół natryskowo-sanitarny z przebieralniami. Dodatkowo na piętrze znajduje się sala do ćwiczeń oraz sala wielofunkcyjna mogąca pełnić funkcję sali konferencyjnej lub sali spotkań, a także pomieszczenie dla masażysty i pomieszczenie do zabiegów rehabilitacyjnych.

W obiekcie zainstalowano solary do podgrzewania wody w basenie sportowym. Ponadto obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zanim jednak dojdzie do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, inwestor będzie musiał przeprowadzić odbiory techniczne, jak również uzyskać pozytywną opinię służb straży pożarnej oraz inspekcji sanitarnej o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym oraz przygotować dokumentację powykonawczą.

W związku z zawiadomieniem Wykonawcy robót budowlanych Best Construction Sp. z o.o z Rzeszowa o zakończeniu realizacji zadania i gotowości do odbioru, starosta staszowski powołał komisję odbiorową, która już z dniem 4 września br., roku rozpocznie czynności związane z oceną stanu technicznego wykonanych robót budowlanych i odbioru końcowego zadania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.