PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala ma wykonawcę. Czas na kredytodawcę

  • PAP    23 sierpnia 2010 - 18:04

Konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa, zbuduje halę widowiskowo-sportową w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Obiekt na około 15 tysięcy miejsc siedzących będzie kosztował ponad 363 mln zł, a jego oddanie do użytku zapowiedziano na wiosnę 2013 r.
Jak poinformowała w poniedziałek przewodnicząca komisji przetargowej z Agencji Rozwoju Miasta Alina Ryż, przetarg na wykonawcę hali został rozstrzygnięty w lipcu, ale jeden z jego uczestników złożył protest i odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. W ostatnich dniach odwołanie to zostało oddalone przez KIO ze względów formalnych.

Według przedstawicielki ARM umowa z wybranym wykonawcą może zostać podpisana we wrześniu tego roku. Zgodnie z nią konsorcjum będzie miało 30 miesięcy na wybudowanie obiektu.

W toku są jeszcze dwa postępowania zmierzające do wyboru banków, które będą kredytować inwestycję oraz operatora nowej hali.

Zgodnie z planami, w Parku Lotników Polskich w Czyżynach ma powstać nowoczesny, odpowiadający międzynarodowym standardom wielofunkcyjny obiekt, który stanie się areną ważnych zawodów sportowych i imprez masowych. Na ruchomych i stałych trybunach będzie mogło zasiąść jednocześnie do 15 tysięcy widzów.

Poza zawodami o randze międzynarodowej, w hali będą się mogły odbywać m.in. koncerty, projekcje filmowe i wydarzenia o charakterze społeczno-politycznym. W hali będzie się także znajdować obszerna przestrzeń wystawienniczo-targowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Konsultant, 2010-08-24 21:30:21

    Nie mają finansowania i ogłosili oraz rozstrzygnęli przetarg??? Co na to RIO? To jest jakiś absurd albo nieporozumienie :-)
  • autoidea, 2010-08-23 18:17:50

    Wydarzenia o charakterze spoleczno-politycznym ? Kiedys "politycznym" znaczylo rowniez "spolecznym" !