PARTNER PORTALU
 • BGK

Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu: Przetarg rozstrzygnięty. Obiekt wybuduje konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO

 • PAP/AT    25 stycznia 2016 - 16:33
Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu: Przetarg rozstrzygnięty. Obiekt wybuduje konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO
Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu wpłynęło osiem ofert (fot.radom.pl)

• Rozstrzygnięto przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej i stadionu w Radomiu.
• Obiekty mają być gotowe do 2018 r.
• Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO.
Radomsko-krakowskie konsorcjum firm wygrało przetarg na wykonanie prac projektowych i budowę hali sportowo-widowiskowej oraz nowego stadionu w Radomiu. To najważniejsza od lat inwestycja sportowa w mieście. Obiekty mają być gotowe do 2018 r.

Oferta konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO była najtańsza spośród 8 zgłoszonych do przetargu. Jej wartość to blisko 110 mln zł. W ciągu dziesięciu dni uczestnicy przetargu, nie zgadzający się z jego wynikiem, mogą odwołać się Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.

"Wierzę, że proces formalny zakończy się w jak najkrótszym z możliwych terminów i wkrótce po podpisaniu umowy z wykonawcą, wejdzie on na plac budowy" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezydent Radomia Radosław Witkowski, ogłaszając wyniki przetargu. Zgodnie z projektem, budowa ma być ukończona w terminie 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu wpłynęło osiem ofert. Cztery przekroczyły kwotę 138 mln zł, którą MOSiR zaplanował na realizację inwestycji. W przypadku czterech kolejnych - zaoferowano realizację zadania za kwotę niższą od wskazanej.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w hali w Radomiu będzie można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego 3,7 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,3 tys. miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty. Z halą będzie sąsiadował nowy stadion. Zgodnie z przyjętym harmonogramem nowe obiekty sportowe mają być gotowe do 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Kalina, 2016-07-19 09:26:51

  Brawo ROSA! DObrze,że wygraliście ten przetarg! Hala na pewno będzie na czas!
 • Oliwia Górska, 2016-07-19 09:19:51

  No i to mi sie podoba, taka hala to kolejny krok w rozwoju miasta, większe imprezy, koncerty :)