Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu: Przetarg rozstrzygnięty. Obiekt wybuduje konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO

• Rozstrzygnięto przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej i stadionu w Radomiu.
• Obiekty mają być gotowe do 2018 r.
• Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO.
Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu: Przetarg rozstrzygnięty. Obiekt wybuduje konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO
Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu wpłynęło osiem ofert (fot.radom.pl)

Radomsko-krakowskie konsorcjum firm wygrało przetarg na wykonanie prac projektowych i budowę hali sportowo-widowiskowej oraz nowego stadionu w Radomiu. To najważniejsza od lat inwestycja sportowa w mieście. Obiekty mają być gotowe do 2018 r.

Oferta konsorcjum firm ROSA-BUD i MAXTO była najtańsza spośród 8 zgłoszonych do przetargu. Jej wartość to blisko 110 mln zł. W ciągu dziesięciu dni uczestnicy przetargu, nie zgadzający się z jego wynikiem, mogą odwołać się Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.

"Wierzę, że proces formalny zakończy się w jak najkrótszym z możliwych terminów i wkrótce po podpisaniu umowy z wykonawcą, wejdzie on na plac budowy" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezydent Radomia Radosław Witkowski, ogłaszając wyniki przetargu. Zgodnie z projektem, budowa ma być ukończona w terminie 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu wpłynęło osiem ofert. Cztery przekroczyły kwotę 138 mln zł, którą MOSiR zaplanował na realizację inwestycji. W przypadku czterech kolejnych - zaoferowano realizację zadania za kwotę niższą od wskazanej.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w hali w Radomiu będzie można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego 3,7 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,3 tys. miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty. Z halą będzie sąsiadował nowy stadion. Zgodnie z przyjętym harmonogramem nowe obiekty sportowe mają być gotowe do 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brawo ROSA! DObrze,że wygraliście ten przetarg! Hala na pewno będzie na czas!

Kalina, 2016-07-19 09:26:51 odpowiedz

No i to mi sie podoba, taka hala to kolejny krok w rozwoju miasta, większe imprezy, koncerty :)

Oliwia Górska, 2016-07-19 09:19:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE