PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala w Czyżynach może w końcu powstanie

  • PAP    5 marca 2010 - 16:39
Hala w Czyżynach może w końcu powstanie

Rozpoczął się przetarg na operatora wyczekiwanej, nowej hali widowiskowo-sportowej w Krakowie. Inwestycja ma kosztować 350 mln zł netto.
Przetarg na operatora hali widowiskowo-sportowej w Krakowie ogłosiła Agencja Rozwoju Miasta S.A., która jest odpowiedzialna za inwestycję. Planuje się, że obiekt, którego budowa będzie kosztować ok. 350 mln zł netto, zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

Jak poinformował w piątek prezes ARM Bartłomiej Cieciak, agencja chce jeszcze przed realizacją tej inwestycji wybrać operatora obiektu, który powstanie w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. W tym celu ogłoszony został przetarg na świadczenie usług polegających na organizacji w niej imprez i wydarzeń. Wnioski o udział w postępowaniu można składać do 2 kwietnia.

- Operator miałby się zająć przez okres 10 lat przygotowywaniem imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych oraz wszelkich innych przedsięwzięć zgodnych z charakterem obiektu - zaznaczył Cieciak.

Według zapowiedzi, budowa hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach powinna się rozpocząć w połowie roku. Przygotowywany jest już plac budowy. Trwa również przetarg na wykonawcę, który ma się zakończyć w czerwcu.

Realizacją inwestycji zainteresowanych jest pięć konsorcjów, skupiających 16 firm z Polski, Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Chin.

Miasto posiada wszelkie dokumenty pozwalające na rozpoczęcie budowy hali. Autorem projektu jest konsorcjum firm Perbo Projekt z Krakowa i Modern Construction Systems z Poznania - zwycięzca zakończonego w 2008 roku międzynarodowego konkursu architektonicznego.

Projekt posiada 14 pozytywnych opinii polskich związków sportowych, przeszedł pozytywne symulacje przeciwpożarowe, akustyczne i oświetleniowe. Oznacza to, że w obiekcie będzie można organizować imprezy sportowe o randze międzynarodowej, a także wydarzenia kulturalne.

Służyć do tego będą stałe i ruchome trybuny na 15 tys. widzów. W przypadku organizacji koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie pomieści 18 tys. osób. Przestrzeń sportowa o powierzchni 5,5 tys. m kw. umożliwi przeprowadzenie zarówno zawodów lekkoatletycznych, hokejowych jak i innych dyscyplin halowych (futsal, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis, gimnastyka artystyczna, jazda figurowa na lodzie, sporty walki i innych).

W hali będzie się także znajdować obszerna przestrzeń wystawienniczo-targowa.

Czytaj także: "Nowe podejście do wielkiej hali sportowej w Krakowie", "Nowe studium zagospodarowania Krakowa nie ma sensu?" oraz "Najpóźniej zimą nowy wykonawca hali w Krakowie-Czyżynach". 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.