PARTNER PORTALU
  • BGK

Hala Wisły Kraków ma inwestora

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    1 kwietnia 2011 - 07:40
Hala Wisły Kraków ma inwestora

Znalazł się inwestor, który wyłoży pieniądze na budowę hali Wisły. Znalazł się w ostatniej chwili. W czwartek minął termin, który dał na to krakowskiej Wiśle prezydent miasta, Jacek Majchrowski.
Na budowę hali sportowej przy Reymonta udało się uzyskać 32 mln zł unijnych dotacji – pisze „Gazeta Krakowska”. Jednak wciąż brakowało na ten cel ok. 15 milionów.

Inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, a prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski (zabierz głos/oceń prezydenta), dał władzom Towarzystwa Sportowego Wisła czas do końca marca na znalezienie inwestora, który wyłoży brakujące pieniądze.

W innym przypadku Majchrowski miał poprosić marszałka województwa o przesunięcie 32 mln zł unijnej dotacji z hali Wisły na halę widowiskową w Czyżynach.

Teraz wszystko wskazuje na to, że hala jednak powstanie. Kto jest tajemniczym inwestorem? Tego nikt nie chce zdradzić. Inwestor zastrzegł, aby nie podawać jego tożsamości do poniedziałku, kiedy odbędzie się spotkanie z marszałkiem.

Wiadomo, że jedną z firm, z którymi negocjowała Wisła, jest producent kabli, Tele-Fonika.

W przyszłym tygodniu, oprócz spotkania z marszałkiem, władze klubu czeka również rozmowa z Majchrowskim – pisze „Gazeta Krakowska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kibic, 2011-04-01 13:11:50

    tylko taki mały warunek,że to nie jest informacja na 1.IV