PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Zdanowska nie boi się o inwestorów: Progres jest duży, ale nie osiadamy na laurach

  • Propertynews.pl    15 grudnia 2016 - 22:29
Hanna Zdanowska nie boi się o inwestorów: Progres jest duży, ale nie osiadamy na laurach
Hanna Zdanowska, prezydent miasta (mat.pras.)

• Oddany nowy dworzec Łódź Fabryczna, start budowy Ogrodowa 8 Office, biurowca firmy Warimpex, zakupy działek pod nowe inwestycje firm Skanska i Ghelamco – to tylko niektóre z najważniejszych projektów zlokalizowanych w Łodzi.
• - Chcemy przyciągać kolejnych inwestorów i dalej zmieniać Łódź – deklaruje Hanna Zdanowska, prezydent miasta.
- Progres jest duży, ale nie osiadamy na laurach – mówi prezydent miasta. - O inwestorów już się nie boję. Rynek dostrzegł potencjał miasta wynikający z łódzkiej lokalizacji, infrastruktury i dobrego poziomu kształcenia przyszłych pracowników. Natomiast będziemy walczyć o poprawę jakości życia.

Zdaniem prezydent Łodzi, jakość życia ma obecnie znaczący wpływ na decyzje o lokalizacji nowych inwestycji.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestorzy patrzą nie tylko na budynki czy wysokości stawek czynszu, ale również na dostęp do kadry. Z kolei pracownicy patrzą nie tylko na możliwości zarobkowe, ale również na to, jak mogą wydać zarobione pieniądze. Dlatego obecnie wszystkie siły i środki przeznaczamy na podnoszenie jakości życia zarówno w zakresie podstawowym, dotyczącym służby zdrowia, edukacji, komunikacji, czy bezpieczeństwa, jak i możliwości spędzania wolnego czasu – mówi Hanna Zdanowska. - Chcemy postawić na sport, przestrzeń publiczną oraz szeroko pojętą kulturę i rozrywkę. Dzięki nowym inwestycjom takim jak Orientarium, centrum nauki w EC1 czy mediateki, stworzymy nowe możliwości spędzania wolnego czasu, zatrzymamy młodych ludzi w Łodzi i tym samym zyskamy kolejny mocny atut w tworzeniu oferty inwestycyjnej miasta.

Czytaj cały tekst tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.