Haracz za Modlin na własne życzenie

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 14-10-2010
  • drukuj
Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków potwierdza, że przygotowało program tzw. kompensacji przyrodniczej, ale na zlecenie inwestora w Modlinie – PP Porty Lotnicze.

Przed trzema laty o przygotowanie programu zwróciło się Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. PP PL, obecny udziałowiec spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, miał zrekompensować straty, jakie budowa lotniska poczyni w środowisku naturalnym – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Propozycja wykupu 700 ha gruntów bagiennych w Puszczy Białej, rozciągającej się od Pułtuska do Ożarowa Mazowieckiego, miała zakończyć spór o ptaki na lotnisku w Modlinie, jaki toczą ze sobą ekolodzy i zarządcy nowo budowanego portu.

Sprawa odszkodowania na rzecz środowiska może wrócić, jeśli tak postanowi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie. Na razie lotnisku to nie grozi, chyba że samorządowe kolegium odwoławcze rozpatrujące skargi na decyzje administracyjne uchyli poprzednią decyzję środowiskową. Orzeczenie kolegium jest spodziewane na dniach – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też:

Haracz za pozwolenie na lotnisko w Modlinie

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE