PARTNER PORTALU
  • BGK

Hektary dla podstrefy w Łomży

  • PAP    25 stycznia 2012 - 16:00
Hektary dla podstrefy w Łomży

Nieco ponad 8 hektarów ma mieć podstrefa w Łomży (Podlaskie) Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, o której utworzenie zabiegają władze Łomży. Radni tego miasta określili w środę granice tej podstrefy.
Decyzja radnych otwiera drogę do zawarcia w sprawie podstrefy wymaganego porozumienia pomiędzy władzami Łomży (zabierz głos/oceń prezydenta), a zarządem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po tej umowie zarząd suwalskiej strefy będzie mógł wystąpić do ministra gospodarki o zgodę na poszerzenie SSSE o podstrefę w Łomży.

Uchwała przyjęta w środę przez radnych Łomży zostanie teraz przedłożona zarządowi Suwalskiej SSE.

Łomżyńska podstrefa ma obejmować obszar 8,08 ha. To grunty przy ulicach Ciepłej (2,8 ha), Spokojnej (4,1 ha) oraz Akademickiej (ponad 1 ha) - poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Łomży Anna Sobocińska. Na uzbrojenie terenów przy Spokojnej i Akademickiej władze Łomży dostały w grudniu 2011 1,4 mln zł dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego.

Czytaj też: W strefach zaczęło się odliczanie

O pieniądze na uzbrojenie terenów przy Ciepłej, które mają wejść do strefy, ale też gruntów przy ulicach Wojska Polskiego i Meblowej, które do strefy nie wejdą, władze Łomży starają się o kolejną unijną dotację z RPO.

Inwestowaniem w podstrefie w Łomży jest zainteresowanych 6 firm z branży: stolarki okiennej, meblarskiej, motoryzacyjnej i przetwórstwa spożywczego.

Jak powiedział w środę prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński, do końca lutego powinien być już przygotowany wniosek do ministra gospodarki o poszerzenie strefy. Żyliński spodziewa się, że do końca maja być może będzie decyzja ministra w tej sprawie.

Suwalska SSE obchodziła w 2011 r. 15-lecie istnienia. Dotychczas w firmach, które ulokowały się w strefie, powstało 5,7 tys. miejsc pracy w 66 zakładach. Wartość poniesionych przez przedsiębiorców inwestycji to 1,6 mld zł. Wydano 167 zezwoleń na prowadzenie działalności.

SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Strefa obejmuje prawie 342,8 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.