PARTNER PORTALU
  • BGK

Hiszpanie zbudują obwodnicę Szczuczyna

  • PAP    4 lipca 2012 - 10:43
Hiszpanie zbudują obwodnicę Szczuczyna

Oferta hiszpańskiej firmy FCC Construccion SA została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę 8-kilometrowej obwodnicy Szczuczyna na drodze S 61.
Firma zaproponowała cenę 124, 8 mln zł brutto. Jeśli nie będzie odwołań i związanej z tym procedury, z tym wykonawcą zostanie podpisana umowa – poinformował PAP w środę rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

W sumie o kontrakt ubiegało się 15 oferentów, zaś hiszpańska firma złożyła najtańszą ofertę. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia robót.

Obwodnica Szczuczyna ma mieć dokładnie 8 km i 7 metrów długości. Ma być realizowana przy wsparciu dotacją z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej w wysokości 33,6 mln zł.

Obwodnica Szczuczyna ma być elementem planowanej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od granicy polsko-litewskiej w Budzisku do centralnej części kraju (przez Łomżę i Ostrów Mazowiecką) i będącej częścią Via Baltica. Planowane na tej trasie także dwie inne tzw. małe obwodnice: Stawisk i Bargłowa Kościelnego mają odciążyć te miejscowości od ruchu tranzytowego.

Obwodnica Szczuczyna ma biec po zachodniej części miasta. Będzie drogą jednojezdniową z możliwością zbudowania w przyszłości drugiej nitki. Powstaną drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie. Droga będzie wygrodzona, by nie mogły na nią wtargnąć zwierzęta. Powstanie także most na rzece Wissa.

Przetarg na obwodnicę Stawisk został rozstrzygnięty nieco wcześniej. Niedługo powinna być podpisana umowa z wykonawcą – firmą Budimex.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.