PARTNER PORTALU
  • BGK

Hochtief Polska rozpoczęło prace budowlane na Stadionie Śląskim

  • RAF    28 października 2009 - 14:48

Symboliczny demontaż krzesełek na trybunach 28 października zainaugurował prace modernizacyjne na Stadionie Śląskim.
Konsorcjum Hochtief Polska rozpoczęło prace budowlane na Stadionie Śląskim. Roboty rozpoczęte w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie obejmą wykonanie zadaszenia trybun, budowę nowej górnej trybuny zachodniej oraz realizację na trybunie wschodniej osobnych dojść do strefy VIP, gastronomii i parkingów. Dla zapewnienia optymalnego dostępu światła dziennego do murawy boiska przy jednoczesnym osiągnięciu odpowiedniego zacienienia widowni zaprojektowano lekką konstrukcję dachu, która zostanie pokryta jasnym, przejrzystym tworzywem z poliwęglanu. W efekcie planowanych prac stadion zostanie dostosowany do najnowszych standardów UEFA i FIFA.

Rozpoczęte dzisiaj prace zakończą się w trzecim kwartale 2011 roku. Dzięki modernizacji stadion zyska 8 tys. dodatkowych miejsc, co oznacza,
że będzie mógł pomieścić 55 tys. kibiców.

- Prace rozpoczniemy na koronie stadionu od robót demontażowych. Zdemontujemy tam siedziska i wieże oświetleniowe. Następnie wyburzymy trybunę zachodnią i przygotujemy makroniwelację pod trybunę nowoprojektowaną. Równolegle ruszą prace przygotowawcze do robót konstrukcyjnych w budynku administracyjnym w części wschodniej oraz roboty na sieciach zewnętrznych – mówi Wojciech Jopkiewicz, kierownik kontraktu w Hochtief Polska Oddział w Krakowie.

- Po okresie projektowania i wyłonienia wykonawcy rusza zasadnicza część prac modernizacyjnych. W miarę postępu prac mieszkańcy regionu zobaczą, jak zmienia się stadion. Myślę, że zgodnie z przyjętym harmonogramem już w połowie 2011 roku podziwiać będziemy jeden z najlepszych wielofunkcyjnych stadionów w Europie – dodaje Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.