PARTNER PORTALU
 • BGK

Hotel Gołębiewski powstanie w Pobierowie

 • pt    31 stycznia 2017 - 11:30
Hotel Gołębiewski powstanie w Pobierowie
Tak miał wyglądać hotel w Łebie (fot. mat.prasowe)

Wbrew wstępnym zapowiedziom w Łebie nie powstanie hotel Gołębiewski. Biznesmen właśnie kupił działkę w Pobierowie i tam powstanie nowy obiekt.

Tadeusz Gołębiewski kupił w piątek za 50,5 mln zł, trzydziestohektarową działkę po byłej jednostce wojskowej w Pobierowie.

To fatalna informacja dla Łeby, gdzie miał zbudować swój kolejny hotel Gołębiewski.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", w Łebie czekano na Gołębiewskiego jak na zbawienie. Budżet gminy wynosi ok. 20 mln zł rocznie, tymczasem wpływy z działalności hotelu wnosiłyby dodatkowo, według szacunków miasta, nawet 6 mln zł.

Łeba ma problemy finansowe, powodem jest niemal całkowity brak turystów poza sezonem.
– Dziś musimy przez cały rok utrzymywać infrastrukturę, choćby wodociągową, która w sezonie „udźwignie” nawet 70-80 tys. ludzi – tłumaczy burmistrz Łeby Wyborczej.

Biznesmen wycofał się z inwestycji w Łebie z powodu przeciągających się negocjacji z firmą budowlaną PBG, która jest właścicielem działki, na której miał stanąć hotel.

Drugą przeszkodą był plan zagospodarowania przestrzennego. Obowiązujące przepisy pozwalają na zabudowę, ale tylko do wysokości 12 m. Budynek Gołębiowskiego miał mieć dwa razy tyle. Na zmianę planu nie zgodziła się jednak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku. Protestowali także ekolodzy.

Hotel w Pobierowie będzie największy w Polsce. Ma mieć 390 długości, 8 kondygnacji i ok. 150 tys. m kw. powierzchni, prawie 700 pokojów, dwie sale kongresowe (łącznie na 4 tys. osób), centrum sportowe, spa i dwie sale kinowe. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (11)

 • Monika, 2017-05-25 21:18:29

  Hotel świetny , bardzo sie cieszymy że powstaje , hotele są bardzo wygodne i dzieci je uwielbiają , moc atrakcji , bardzo dobra organizacja , juz nie mozemy sie doczekać.
 • lucynka, 2017-03-10 11:27:52

  Będą miejsca pracy!! Ciekawe kiedy rekrutacja do administracji??
 • Turystka, 2017-02-21 20:11:41

  A w korym miejscu ten hotel powstanie?