Hotel Gołębiewski także w Łebie

• Sieć hoteli Gołębiewski przedstawiła podczas konsultacji społecznych w Łebie wizualizacje hotelu, jaki chce wybudować w tym nadmorskim kurorcie.
• Sześciopiętrowy obiekt ma dysponować około 700 pokojami, a jego budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.
• Hotel ma być gotowy za dwa-trzy lata.

Hotel Gołębiewski także w Łebie
Wizualizacja hotelu w Łebie (fot. mat.prasowe)

W Łebie przeprowadzono konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogli wyrazić swoje opinie i obawy związane z powstanie tak ogromnego obiektu.

Na pytania odpowiadali m.in. burmistrz miasta Andrzej Strzechmiński oraz Damian Stachura, dyrektor hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Burmistrz miasta przekonywał, że budowa ogromnego hotelu nie zaszkodzi lokalnym przedsiębiorcom, bo sprowadzi do Łeby turystów, którzy dotychczas w ogóle do tego miasta nie jeździli.

Władze szacują także, że nowy hotel przynosiłby rocznie około 3,4 mln zł wpływów do kasy miejskiej.
Podczas konsultacji zaprezentowano też pierwsze wizualizacje przyszłego hotelu.

Hotel ma powstać na terenach dawnej jednostki wojskowej na mierzei jeziora Sarbsko i zająć ok 19 ha powierzchni.

W hotelu na gości będą czekać aquapark, kompleks SPA, sale sportowe, centrum kongresowe. Obiekt będzie miał sześć pięter i ok. 700 pokoi dla 2,2 tys. gości.

W Polsce działają już cztery Hotele Gołębiewski - w Mikołajkach, Wiśle, Karpaczu i Białymstoku, dysponujące łącznie 2351 pokojami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

Człowiek jedzie na urlop ze śmierdzących spalinami miast przede wszystkim po to, aby nie oglądać betonowych sarkofagów, których przez cały rok naogląda się wystarczająco. Jak ktoś ma wyobraźnie to może spędzić dobrze i ciekawie czas nad morzem nawet gdy pogoda nie dopisuje (co nad morzem zdarza się... często). Jak ktoś lubi betony wystające ponad drzewa na wydmach to niech siedzi w mieście bo to jest dla niego dobre miejsce. Budowa tak dużego obrzydliwego "czegoś" na wydmach to zbrodnia. To jest wszędzie. Niech w Polsce będzie mądrzej. Pozostawmy trochę naturalnych wydm bo tego jest coraz mniej. rozwiń

Wrocławiawin, 2016-04-12 14:54:55 odpowiedz

cieszę się bardzo, że nareszcie nad polskim morzem powstanie hotel sieci Gołębiewski. kilkakrotnie gościłam w tym hotelu z rodziną: wyśmienite jedzenie i wiele atrakcji dla całej rodziny. moje dzieci pytają kiedy tam wrócimy. Nie lubimy morza, chodzimy po górach, ale ten hotel na pewno odwiedzimy, g...dyż w razie niepogody (częsta przypadłość nad polskim morzem) bez wątpienia miło spędzimy czas. rozwiń

gocha, 2016-04-12 13:26:39 odpowiedz

Do Wrocławianin: Przecież nie tylko Łeba jest nad morzem

Mela, 2016-03-27 17:16:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE