PARTNER PORTALU
  • BGK

Hugonówka wreszcie będzie odbudowana

  • www.Konstancin24.eu    18 lipca 2012 - 10:31
Hugonówka wreszcie będzie odbudowana

W połowie lipca został rozstrzygnięty przetarg na remont willi Hugonówka, która znajduje się przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie.
Rewaloryzacja zabytku, w którym powstanie centrum kultury, będzie kosztowała nieco ponad 7,6 mln zł. Długo oczekiwane prace budowlane mają się zakończyć do 30 września 2013 roku.

Wielokrotnie już pisaliśmy o komplikacjach towarzyszących rewaloryzacji zabytkowej willi Hugonówka, która zaczęła się w 2010 roku. Prace budowlane zostały przerwane w połowie 2010 r., kiedy to doszło do nieporozumienia między urzędem, a wykonawcą i współpracującymi z nim firmami.

Ówczesny burmistrz Konstancina-Jeziorny Marek Skowroński był zmuszony do rozwiązania umowy. Kiedy samorząd chciał ogłosić kolejny przetarg, by wyłonić wykonawcę, rozpoczął się spór o własność nieruchomości.

Ostatecznie, w grudniu ubiegłego roku niejasności własnościowe zostały rozstrzygnięte na korzyść samorządu. Urzędnicy od początku 2012 roku aktualizowali projekt i przygotowywali nową dokumentację do przetargu, który został ogłoszony w czerwcu.

Remont willi cieszył się dużym zainteresowaniem wśród firm budowlanych – do urzędu miasta wpłynęło aż 12 ofert. Najdroższa z nich opiewała na kwotę 10.942.150,38 zł.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe ŻAK-ŻIB z Warszawy, które zaproponowało najniższą cenę – 7.628.460,00 zł. Koszty remontu będą więc nieco niższe niż zakładano, ponieważ w tegorocznym budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej zarezerwowano na ten cel łącznie nieco ponad 9,7 mln zł z czego 3,1 mln zł będzie stanowiła dotacja ze środków unijnych.

Niebawem burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk podpisze umowę z wykonawcą, który w ciągu najbliższych tygodni rozpocznie prace budowlane. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane komplikacje, których przy tej inwestycji, jak wiadomo było już mnóstwo, remont ma się zakończyć do 30 września 2013 roku.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.