Hugonówka wreszcie będzie odbudowana

W połowie lipca został rozstrzygnięty przetarg na remont willi Hugonówka, która znajduje się przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie.
Hugonówka wreszcie będzie odbudowana

Rewaloryzacja zabytku, w którym powstanie centrum kultury, będzie kosztowała nieco ponad 7,6 mln zł. Długo oczekiwane prace budowlane mają się zakończyć do 30 września 2013 roku.

Wielokrotnie już pisaliśmy o komplikacjach towarzyszących rewaloryzacji zabytkowej willi Hugonówka, która zaczęła się w 2010 roku. Prace budowlane zostały przerwane w połowie 2010 r., kiedy to doszło do nieporozumienia między urzędem, a wykonawcą i współpracującymi z nim firmami.

Ówczesny burmistrz Konstancina-Jeziorny Marek Skowroński był zmuszony do rozwiązania umowy. Kiedy samorząd chciał ogłosić kolejny przetarg, by wyłonić wykonawcę, rozpoczął się spór o własność nieruchomości.

Ostatecznie, w grudniu ubiegłego roku niejasności własnościowe zostały rozstrzygnięte na korzyść samorządu. Urzędnicy od początku 2012 roku aktualizowali projekt i przygotowywali nową dokumentację do przetargu, który został ogłoszony w czerwcu.

Remont willi cieszył się dużym zainteresowaniem wśród firm budowlanych – do urzędu miasta wpłynęło aż 12 ofert. Najdroższa z nich opiewała na kwotę 10.942.150,38 zł.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe ŻAK-ŻIB z Warszawy, które zaproponowało najniższą cenę – 7.628.460,00 zł. Koszty remontu będą więc nieco niższe niż zakładano, ponieważ w tegorocznym budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej zarezerwowano na ten cel łącznie nieco ponad 9,7 mln zł z czego 3,1 mln zł będzie stanowiła dotacja ze środków unijnych.

Niebawem burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk podpisze umowę z wykonawcą, który w ciągu najbliższych tygodni rozpocznie prace budowlane. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane komplikacje, których przy tej inwestycji, jak wiadomo było już mnóstwo, remont ma się zakończyć do 30 września 2013 roku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE