PARTNER PORTALU
  • BGK

I etap obwodnicy Zbąszynka ukończony

  • PAP    6 września 2011 - 12:19
I etap obwodnicy Zbąszynka ukończony

We wtorek otwarto uroczyście północną obwodnicę Zbąszynka i ulicę PCK. Z drogi, której budowa kosztowała ponad 6 mln zł, mogą już korzystać kierowcy.
Inwestycja uzyskała dofinansowanie w funduszy unijnych - podał Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze(zabierz głos/oceń marszałka).
W ramach przedsięwzięcia powstał odcinek drogi o długości nieco ponad 2 km, z pełną infrastrukturą. Zmodernizowano dojazdy do kilku ulic miasta oraz wykonano ścieżki rowerowe, parkingi, oświetlenie, odwodnienie, itp.

Inwestycja pochłonęła ponad 6,1 mln zł. Najwięcej pieniędzy wyłożyła gmina, która otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 38 procent wartości zadania tj. ok. 2,4 mln zł.

Obwodnica łączy się z drogami wojewódzką nr 302 oraz powiatową, prowadzącą w kierunku Międzyrzecza. Tym samym komunikuje z nimi strefę przemysłową w Zbąszynku.

Jak powiedział burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, dzięki nowej drodze ruch ciężarowy został wyprowadzony z miasta.

W planie jest budowa drugiego odcinka obwodnicy Zbąszynka. I w tym przypadku samorząd lokalny także stara się o uzyskanie dofinansowania ze środków pozabudżetowych. Dokumentacja jest przygotowana. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.