PARTNER PORTALU
  • BGK

IKEA właścicielem gruntów pod fabrykę w gminie Orla

  • PAP    20 stycznia 2010 - 16:05

Koncern otrzymał potwierdzenie z MSWiA, że jest właścicielem gruntów w gminie Orla w Podlaskiem. Chce tam zbudować fabrykę płyt.
Wciąż nie ma zgody ministra rolnictwa na odrolnienie 46 hektarów gruntów III i IV klasy we wsiach Koszki i Topczykały, potrzebnych pod budowę. Bez tego fabryka nie powstanie. Według resortu rolnictwa korzyści z działalności rolnej na tym gruncie byłyby większe, niż z wybudowania tam fabryki. Gmina Orla pod koniec grudnia 2009 odwołała się od tej decyzji.

Ministerstwo zajmowało się sprawą we wtorek 19 grudnia, ale jego rzeczniczka nie powiedziała, z jakim skutkiem. Wójt Orli Piotr Selwesiuk podkreślił, że wciąż nie ma informacji z resortu o zgodzie na odrolnienie ziemi, a bardzo mu na tym zależy, bo budowa w jego gminie ma być jedną z największych inwestycji zagranicznych w Polsce w ostatnich latach. Koncern chce tam zainwestować 340 mln euro i zatrudnić docelowo 2 tys. osób.

IKEA planuje rozpoczęcie inwestycji w drugim kwartale tego roku. Gmina wydała pozwolenie na budowę, która wkrótce się uprawomocni, a przedtem prawomocną decyzję środowiskową.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.