PARTNER PORTALU
  • BGK

Iława ma most miesiąc przed terminem

  • GK    1 października 2012 - 10:05
Iława ma most miesiąc przed terminem

Prawie miesiąc wcześniej zakończyła się budowa mostu w Iławie. O tym, jakie będzie miał barwy rozstrzygnął konkurs przeprowadzony wśród uczniów iławskich szkół ponadpodstawowych.
Pierwotny plan zakładał zakończenie inwestycji 26 października 2012, tymczasem już 1 października br. po godz. 8.00 nowym obiektem pojechały pierwsze samochody.

Budowa mostu rozpoczęła się rok temu. Zakres inwestycji objął budowę mostu i wzmocnienie nasypów na dojazdach oraz rozbiórkę starego obiektu. Stary most został zastąpiony nowym – łukowym.

Jest on dłuższy i szerszy, a jego niweleta została podniesiona na tyle, by skończyły się utrudnienia w żegludze pomiędzy Małym i Dużym Jeziorakiem. Most został wyposażony w jezdnię o szerokości 8 m, obustronne chodniki o szer. po 1,5 m oraz jednostronną ścieżkę rowerową o szer. 2m.

Jak informuje olsztyńska GDDKiA wykonawcą była firma Skanska, która wybudowała most za 9 mln zł. W kosztach budowy uczestniczyła również gmina miejska Iława, która zapłaciła prawie 500 tys. zł za przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z przebudową urządzeń, przebudowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej.

O wyborze barw nowego obiektu rozstrzygnął konkurs przeprowadzony wśród uczniów iławskich szkół ponadpodstawowych.

– Most łukowy będzie obiektem, który zmieni miejską przestrzeń – mówi Mirosław Nicewicz, dyrektor oddziału GDDKiA w Olsztynie.

– Dlatego chcieliśmy, aby Iławianie mogli zdecydować o jego wyglądzie. W konkursie zwyciężyła Kinga Hachaj z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie - dodaje.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.