PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile Rosji w Warszawie

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    29 kwietnia 2010 - 08:26
Ile Rosji w Warszawie

Przez 20 lat władzom Polski udało się odzyskać w stolicy zaledwie trzy poradzieckie nieruchomości. Tylko jedna ma jasny status prawny.
W stolicy jest 11 posiadłości, które stanowią przedmiot negocjacji polsko-rosyjskich. Oprócz tego jedna sporna nieruchomość stoi w Otwocku Małym koło Karczewa – informuje „Życie Warszawy”.

Sprawa nieruchomości poradzieckich jest w stolicy rozwiązana. Tak twierdził minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w przemówieniu podczas prawyborów w PO.

Informacja zdziwiła jednak stołecznych urzędników. Na razie w sprawie kilku nieruchomości krążą pisma. Żadna nie wróciła do Skarbu Państwa czy miasta.

Wiceprezydent stolicy Andrzej Jakubiak uważa, że nawet jeśli państwo odzyska poradzieckie nieruchomości,miasto nie będzie ubiegać się o ich komunalizację. Ale do uregulowania statusu poradzieckich nieruchomości droga daleka. Ostatnia polska nota w sprawie spotkania z Rosjanami była w grudniu. Rosja nie odpowiedziała, ale zgodnie z protokołem dyplomatycznym ruch należy teraz do nich – podaje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.