PARTNER PORTALU
 • BGK

Ile to kosztował Stadion Narodowy

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    8 czerwca 2012 - 07:04
Ile to kosztował Stadion Narodowy

Sportowa duma Polski – tak o stadionie mówią zwolennicy Euro 2012. Przeciwnicy raczej krytykują, że niepotrzebny i że drogi.
Wedle danych nadzorującej budowę stadionu i jego operatora spółki Narodowe Centrum Sportu budowa kosztowała ponad 1,976 mld zł – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Projekt i nadzór autorski kosztowały blisko 66 mln zł. Pierwszy etap budowy obejmujący m.in. prace rozbiórkowe Stadionu Dziesięciolecia, palowanie i wzmocnienie gruntu pochłonęło przeszło 132 mln zł.

Najdroższy był drugi etap budowy obejmujący główne prace budowlane. Kosztował prawie 1,669 mld zł.

Pod koniec budowy pojawiły się zarzuty, że Stadion Narodowy jest najdroższym stadionem na świecie. To nieprawda. Nie ma go w pierwszej dziesiątce najdroższych obiektów sportowych przygotowanej przez „Forbesa” – podaje „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Gazownik, 2012-06-11 07:46:36

  Stadion Narodowy dla czterech meczów.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brak słów.
 • Stella, 2012-06-10 12:25:34

  zgadzam się,liczy się rzeczywiście kasa ale tylko dla tych, którzy ją zgarną teraz czyli przed i w trakcie EURO2012 a potem latami my wszyscy będziemy niestety dopłacać do tych kolosów i to do wszystkich kolosów - stadionów w całym kraju
 • idiota, 2012-06-09 13:06:22

  Stadion narodowy zostanie utrzymany z naszych opłat za bilety, parkowanie, i innych świadczeń płaconych w warszawie... SAM - nie ma szans na utrzymanie Ilość odwiedzających - po przeminięciu szału EURO - spadnie do pojedynczych osób, a ceny w butikach - nie będą zachęcać do zakupów... Tak więc po...budowano nam kolosa o glinianych nogach... PRZY OKAZJI NISZCZĄC kilka boisk na których za czasów stadionu X-lecia mogli grać chętni - było ich z 8 od strony parku skaryszewskiego - teraz mamy tam parkingi dla gości stadionu - o młodzież wszyscy mają w du..e teraz liczy się KASA...  rozwiń