PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja działalności lotniska w Modlinie

  • PAP    15 lipca 2012 - 14:16
Inauguracja działalności lotniska w Modlinie

W niedzielę odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin z udziałem przedstawicieli m.in.władz państwowych, lotniczych, służb mundurowych, kościelnych. Koszt wybudowania nowego portu w Modlinie wyniósł ok. 380 mln zł.
"To historyczny dzień. Bardzo wielu nie wierzyło w to, że można tę inwestycję przeprowadzić. Było wiele przeszkód, m.in. politycznych, środowiskowych. Ale udało się zrealizować ten bardzo ważny cel, który przyczyni się do rozwoju Mazowsza" - powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas inauguracji.

Czytaj też: Modlin ostro zbija ceny

Marszałek zaznaczył, że port lotniczy w Modlinie, to nie tylko "nadzieje" pasażerów na dobre i tanie połączenia lotnicze.

"Ruch lotniczy stale rośnie, a to oznacza, że jest to również ważny czynnik rozwojowy tej części Mazowsza. Myślę, że to będzie taka przestrzeń, w której będziemy widzieli, jak na naszych oczach rośnie miasto lotnicze, tak jak ma to miejsce np. w innych miejscach świata" - mówił Struzik.

Dodał, że lotnisko będzie generowało nowe miejsca pracy.

"Przyjmuje się, że 1 mln pasażerów to 1 tysiąc miejsc pracy w lotnictwie. Możemy z tego miejsca stworzyć autentyczny czynnik wzrostu dla Mazowsza i dla całego kraju" - wyjaśnił.

Czytaj też: Koleje Mazowieckie atakują Modlin

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.