Inauguracja obwodnicy w Szczecinie

Od piątku 7 grudnia kierowcy pojadą nieprzejezdnym jeszcze odcinkiem Obwodnicy Śródmiejskiej pomiędzy ul. Zakole a ul. Krasińskiego W Szczecinie.
Inauguracja obwodnicy w Szczecinie
Tym samym udostępniony dla kierowców będzie ostatni odcinek wybudowanego z wykorzystaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego fragmentu V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej. Bez przeszkód będzie można dojechać od strony ul. Chopina w kierunku ul. Krasińskiego.

Liczący ponad 2 km odcinek spinający ulicę Krasińskiego z ul. Arkońską to dziś mająca po dwa pasy ruchu w każdą stronę arteria ułatwiająca komunikację północnych dzielnic Szczecina, osiedla Książąt Pomorskich z al. Wojska Polskiego. Przebudowane zostały także skrzyżowania z ul. Krasińskiego (łączy IV i V etap Obwodnicy), z ul. Chopina (wyremontowany został także ok. 450 m. odcinek tej ulicy) i z ul. Arkońską i Papieża Pawła VI. W ramach tej inwestycji wybudowany został nowy wiadukt w ciągu ul. Arkońskiej.

Każde ze skrzyżowań wyposażone jest w akomodacyjną sygnalizację świetlną.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w rejonie ul. Łabędziej wybudowane zostało przejście podziemne.Całość inwestycji uzupełniają chodniki i drogi dla rowerów. Oznacza to, że w tej chwili rowerzyści mogą dotrzeć bez przeszkód z okolic ul. Bandurskiego, Obotryckiej czy Osiedla Kormoranów aż do Lasku Arkońskiego. Ułatwiają to drogi dla rowerów budowane sukcesywnie w ramach licznych inwestycji drogowych.

Prace wykonywał Energopol Szczecin. Ich koszt to ponad 65 milionów złotych.

To nie jedyna inwestycja drogowa, która została oddana do użytku w tym roku.

Od kilku dni kierowcy mogą korzystać bez przeszkód z przebudowanej ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Wcześniej do użytku oddany został pierwszy etap Trasy Północnej i ulica Nowokresowa łącząca ul. Duńską z ul. Warcisława. W tym roku zmodernizowany został także układ torowy przy Bramie Portowej, zmodernizowana została ul. Łukasińskiego i ul. Derdowskiego.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego realizował program poprawy stanu nawierzchni szczecińskich ulic. W ramach prac zmodernizowane zostały jezdnie m.in. w rejonie Bramy Portowej, ul. Słowackiego czy Krzywoustego.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem kierowcy pojadą nową, zmodernizowaną ulicą Struga. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE