PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja obwodnicy w Szczecinie

  • AT    6 grudnia 2012 - 20:44
Inauguracja obwodnicy w Szczecinie

Od piątku 7 grudnia kierowcy pojadą nieprzejezdnym jeszcze odcinkiem Obwodnicy Śródmiejskiej pomiędzy ul. Zakole a ul. Krasińskiego W Szczecinie.
Tym samym udostępniony dla kierowców będzie ostatni odcinek wybudowanego z wykorzystaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego fragmentu V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej. Bez przeszkód będzie można dojechać od strony ul. Chopina w kierunku ul. Krasińskiego.

Liczący ponad 2 km odcinek spinający ulicę Krasińskiego z ul. Arkońską to dziś mająca po dwa pasy ruchu w każdą stronę arteria ułatwiająca komunikację północnych dzielnic Szczecina, osiedla Książąt Pomorskich z al. Wojska Polskiego. Przebudowane zostały także skrzyżowania z ul. Krasińskiego (łączy IV i V etap Obwodnicy), z ul. Chopina (wyremontowany został także ok. 450 m. odcinek tej ulicy) i z ul. Arkońską i Papieża Pawła VI. W ramach tej inwestycji wybudowany został nowy wiadukt w ciągu ul. Arkońskiej.

Każde ze skrzyżowań wyposażone jest w akomodacyjną sygnalizację świetlną.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w rejonie ul. Łabędziej wybudowane zostało przejście podziemne.Całość inwestycji uzupełniają chodniki i drogi dla rowerów. Oznacza to, że w tej chwili rowerzyści mogą dotrzeć bez przeszkód z okolic ul. Bandurskiego, Obotryckiej czy Osiedla Kormoranów aż do Lasku Arkońskiego. Ułatwiają to drogi dla rowerów budowane sukcesywnie w ramach licznych inwestycji drogowych.

Prace wykonywał Energopol Szczecin. Ich koszt to ponad 65 milionów złotych.

To nie jedyna inwestycja drogowa, która została oddana do użytku w tym roku.

Od kilku dni kierowcy mogą korzystać bez przeszkód z przebudowanej ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Wcześniej do użytku oddany został pierwszy etap Trasy Północnej i ulica Nowokresowa łącząca ul. Duńską z ul. Warcisława. W tym roku zmodernizowany został także układ torowy przy Bramie Portowej, zmodernizowana została ul. Łukasińskiego i ul. Derdowskiego.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego realizował program poprawy stanu nawierzchni szczecińskich ulic. W ramach prac zmodernizowane zostały jezdnie m.in. w rejonie Bramy Portowej, ul. Słowackiego czy Krzywoustego.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem kierowcy pojadą nową, zmodernizowaną ulicą Struga. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.