PARTNER PORTALU
  • BGK

Inkubator technologiczny za ponad 11 mln zł

  • PAP    20 listopada 2012 - 12:30
Inkubator technologiczny za ponad 11 mln zł

W przyszłym tygodniu zacznie się kampania kierowana do studentów i absolwentów, dla których samorząd Skarżyska Kamiennej wybudował Inkubator Technologiczny. Inwestycja kosztująca ponad 11 mln zł zostanie oddana do użytku w styczniu 2013 r.
„Z założenia inkubator ma być instytucją nieprzynoszącą miastu dochodów, a wspierającą młodych przedsiębiorców. To miejsce, gdzie będą mogli rozpoczynać działalność gospodarczą studenci i absolwenci uczelni technicznych. W dotarciu do nich pomogą nam kielecka Politechnika Świętokrzyska i radomski Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Przedstawiciele obu uczelni są w radzie programowej inkubatora, która w tym tygodniu rozpoczęła działalność" - powiedział we wtorek wiceprezydent Skarżyska Kamiennej Stanisław Grzesiak.

Inkubator to jednokondygnacyjny obiekt. Na blisko 3,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni znajduje się osiem pomieszczeń biurowych oraz hale produkcyjne dla 11 firm. Inwestycja kosztowała 11 mln 384 tys. zł, połowę wydatków pokryto z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Skarżyski samorząd liczy się z koniecznością pokrycia kosztów utrzymania inkubatora w najbliższych latach - na przyszły rok w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel około 600 tys. zł.

„Zdajemy sobie sprawę, że dla młodych ludzi, którzy mają pomysł na biznes, ale muszą dopiero stworzyć firmę, musimy zapewnić preferencyjne ceny najmu powierzchni w inkubatorze. Do końca tygodnia będzie trwać ich kalkulacja. W przyszłym tygodniu zaczniemy kampanię informacyjną zachęcającą do skorzystania z oferty inkubatora. Jest ona kierowana przede wszystkim do mieszkańców Skarżyska i powiatu skarżyskiego, ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby przyjąć także osoby z Kielc czy Radomia" - dodał Grzesiak.

Inkubator ma skupiać firmy zajmujące się innowacyjnością w przemyśle i zastosowaniem nowoczesnych technologii, zaczynające działalność lub funkcjonujące na rynku krócej niż 2 lata.

Przedsiębiorcy będą mieli zapewnioną obsługę księgową i prawną, pomoc doradców i ekspertów. Na specjalnych warunkach przedsiębiorcy będą funkcjonować przez dwa lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.