PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacje technologiczne w Chorkówce

  • www.krosnocity.pl    13 października 2011 - 13:15
Innowacje technologiczne w Chorkówce

W Szczepańcowej odbyło się wmurowanie oraz poświęcenie kamienia węgielnego pod rozpoczynającą się budowę Strefy Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii.
Uroczystość odbyła się w obecności wójta gminy Chorkówka Andrzeja Konieckiego i zastępcy wójta oraz przedstawicieli władz wojewódzkich Podkarpacia – marszałka.

Realizacja tej inwestycji pozwoli na stworzenie obszaru przygotowanego do prowadzenia działalności gospodarczej przez minimum sześć przedsiębiorstw. Przewiduje się, że w latach 2011-2012 dzięki tej inwestycji powstanie kilkaset nowych miejsc pracy, co zapewne przyczyni się do spadku bezrobocia w regionie.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, położenia strefy, która graniczy z ul. Lotników w Krośnie, położonej w niewielkiej odległości, zaledwie 3,57 km, od drogi krajowej nr 28 i około 12 km od drogi krajowej nr 9, a także w bliskim sąsiedztwie lotniska, około 300 metrów.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast inwestorem jest firma FHU Efekt, która będzie zarządcą infrastruktury powstałej w wyniku projektu.

Strefa to odpowiednio uzbrojone w infrastrukturę techniczną nieruchomości przeznaczone do lokalizacji przedsiębiorstw zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii przemysłowych.

Ma na celu przyciągnięcie inwestorów z takich branż jak: przemysł lotniczy, oświetleniowy, logistyka, obróbka metali i tworzyw sztucznych, handel i usługi około biznesowe. Przewidziana powierzchnia strefy to około 20 ha. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.