PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacyjna wizyta w technoparku

  • GK    29 czerwca 2012 - 16:36
Innowacyjna wizyta w technoparku

W ramach ogólnopolskiej kampanii promującej postawy proinnowacyjne „Świat potrzebuje Twoich pomysłów”, w szczecińskim Technoparku Pomerania odbyła się wizyta studyjna.
Wizyta w Szczecinie była ostatnią z cyklu 20 wizyt studyjnych dla przedsiębiorców i przedstawicieli mediów realizowanych przez Departament Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jej uczestnicy rozmawiali m.in. o sposobach wspierania innowacyjnej przedsiębiorczości i rozwoju firm z branży ICT przez Technopark Pomerania oraz o korzyściach wynikających z usieciowienia współpracy lokalnych przedsiębiorstw w ramach Klastra ICT Pomorze Zachodnie.

Technopark Pomerania wspiera działalność lokalnych, innowacyjnych przedsiębiorstw nie tylko poprzez udostępnianie im niezbędnej infrastruktury, ale także poprzez specjalny program inkubacji, tworzący warunki rozwoju dla początkujących firm IT – tzw. start-up’ów.

– To, co jest charakterystyczne dla działalności Technoparku Pomerania, to szeroko zakrojone wspieranie innowacyjnych firm, działających w branży IT. Na branżę IT postawiło miasto Szczecin, bo w niej właśnie specjalizuje się nasz region.” – mówił podczas spotkania Grzegorz Fiuk, prezes Technoparku Pomerania.

Obecnie w ramach Technoparku Pomerania funkcjonuje inkubator biznesu dla firm IT. Ulokowanych jest w nim ponad 20 firm i organizacji z branży ICT ze Szczecina i regionu, którym oferuje się program inkubacji, preferencyjne warunki najmu, profesjonalną infrastrukturę, szkolenia, networking, doradztwo oraz korzystanie z zasobów serwerowni.

- Jednocześnie cały czas na terenie inwestycyjnym 1,5 ha trwają prace budowlane nad nowymi obiektami Pomerania Technoparku, które zamierzamy oddać do użytku pod koniec 2013 roku. Całość inwestycji obejmuje trzy budynki dla firm z branży IT i nowych technologii, w ramach których udostępnione zostaną kolejne powierzchnie biurowe i konferencyjno-wystawiennicze oraz centrum danych. Nie ma drugiego takiego obiektu w Szczecinie – dodaje.

Jak zaznaczał prezes Fiuk, w efekcie realizacji docelowych planów inwestycyjnych do 2020 roku, na całych 16 hektarach terenu powstanie ponad 100 tysięcy mkw. nowej infrastruktury, co umożliwi utworzenie od 3 do 4 tysięcy nowych miejsc pracy. Ponadto budowa Technoparku Pomerania wpływa na poprawę wizerunku miasta.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.