Inspektorzy budowlani zatrzymani za korupcję

Dwóch inspektorów budowlanych z Janowa Lubelskiego, 41-letniego Andrzeja O. oraz 55-letniego Zenona N., zatrzymała policja. Mężczyznom postawiono 12 zarzutów dotyczących przestępstw o charakterze korupcyjnym.

Inspektorzy w zamian za korzyści majątkowe, m.in. legalizowali samowole budowlane, wstrzymywali kontrole i tworzyli fałszywe dokumenty związane z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę - poinformował w piątek rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

"Kwoty przyjmowanych przez nich łapówek są jeszcze ustalane" - dodał Wójtowicz.

Prokurator zapowiedział skierowanie do sądu wniosku o aresztowanie Zenona N.; wobec Andrzeja O. zastosował poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu wszczęła w 2009 r. śledztwo w sprawie korupcji w Powiatowym Inspektoracie Budowlanym w Janowie Lubelskim. Podstawą były materiały zebrane przez policję. Dwaj inspektorzy to pierwsi zatrzymani. Policja zabezpieczyła dokumentację dotyczącą kilkudziesięciu inwestycji na terenie powiatu janowskiego. "Z pewnością dojdzie do kolejnych zatrzymań" - zaznaczył Wójtowicz.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE