PARTNER PORTALU
  • BGK

Instrukcja operacyjna dla lotniska w Radomiu

  • www.radomnews.pl    16 lipca 2013 - 13:11
Instrukcja operacyjna dla lotniska w Radomiu

Najważniejszy dokument w procesie certyfikacji i późniejszej działalności lotniska cywilnego w Radomiu – Instrukcja Operacyjna – został zaakceptowany przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Polsce.
Instrukcja Operacyjna Lotniska Radom INOPL-EPRA jest najważniejszym wymaganiem w procesie certyfikacji. Dokument zawiera niezbędne informacje o lotnisku, m.in. o jego położeniu, całej infrastrukturze, urządzeniach, służbach i wyposażeniu.

W skład INOPL wchodzą jednak przede wszystkim procedury operacyjne, organizacja i zarządzanie portem lotniczym, jak również system zarządzania bezpieczeństwem.

Dzięki INOPL uporządkowane zostały wszystkie procesy związane z funkcjonowaniem lotniska, za które odpowiedzialny będzie tzw. „zarządzający" lotniskiem RDO/EPRA czyli Port Lotniczy Radom.

Zatwierdzony dokument stanowi od teraz punkt odniesienia i podstawę dla przeprowadzenia audytu dokonywanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dzięki INOP będzie możliwe pozyskanie certyfikatu lotniska użytku publicznego, wpis do rejestru lotnisk cywilnych oraz późniejszy nadzór ULC nad bieżącą działalnością Portu Lotniczego Radom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.