PARTNER PORTALU
  • BGK

Internetowy katalog inwestycji

  • PAP    5 stycznia 2012 - 18:49
Internetowy katalog inwestycji

Katalog najważniejszych dla Krakowa inwestycji transportowych planowanych w ciągu kilkudziesięciu lat udostępniono w internecie. Chcemy znać opinię mieszkańców, może pozwoli to w przyszłości uniknąć protestów - mówił w czwartek zastępca prezydenta miasta Tadeusz Trzmiel.
Wiceprezydent podkreślił, że katalog zawiera informacje ważne także dla inwestorów, również tych zainteresowanych partnerstwem publiczno-prywatnym. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) znalazły się dane dotyczące dróg, które mają powstać w ramach III i IV obwodnicy miasta, opis przebiegu nowych tras tramwajowych oraz szybkiej kolei aglomeracyjnej.

- To inwestycje, które są niezbędne dla podniesienia standardu w zakresie dostępności do Krakowa z zewnątrz i sprawności funkcjonowania układu komunikacyjnego w mieście - mówił Trzmiel.

Jak podkreślił, katalog inwestycji transportowych opracowali specjaliści z Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z ekspertami ds. transportu publicznego. W opracowaniu uwzględniono program zagospodarowania przestrzennego miasta oraz prognozy demograficzne i dotyczące natężenia ruchu.

- Wielokrotnie podczas spotkań z mieszkańcami spotykałem się z zarzutem, w większości przypadków nieprawdziwym, że nie wiedzieli oni o planowanej inwestycji. Mamy nadzieję, że ten katalog będzie istotnym elementem przy prowadzeniu konsultacji społecznych - mówił dyrektor wydziału planowania i monitoringu inwestycji w Urzędzie Miasta Krzysztof Adamczyk.

Katalog ma służyć osobom i deweloperom, którzy są zainteresowani zakupem konkretnej działki i chcą sprawdzić, jakie będzie jej sąsiedztwo. Pokazanie z dużą dokładnością, którędy będą przebiegać nowe trasy drogowe i linie tramwajowe, ma też znaczenie dla ochrony tzw. korytarzy transportowych przed zabudową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.