PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestorzy bez noclegu

  • ap    10 stycznia 2011 - 10:57
Inwestorzy bez noclegu

Coraz więcej gości odwiedza śląską metropolię, zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Jednak wraz ze wzrastającą z roku na rok tendencją, nie wzrasta ilość miejsc noclegowych w hotelach - przykład Ruda Śląska.
Ruda Śląska jest postrzegana jako duży ośrodek przemysłowy, liczący 144 tys. mieszkańców. Paradoksalnie w mieście nie wybudowano jeszcze hotelu i w dalszym ciągu nie dysponuje bazą noclegową na wyższym poziomie. Z kolei w hotelach katowickich oddalonych 15 minut jazdy Drogową Trasą Średnicową od Rudy Śląskiej, nie ma wystarczającej ilości miejsc noclegowych dla potencjalnych inwestorów przybywających do Rudy Śląskiej.

Miasto posiada atrakcyjne tereny położone bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej, które są przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budowę hotelu, do którego będzie można łatwo dostać się nie tylko z poszczególnych dzielnic, ale także z miast położonych na trasie przebiegu DTŚ.

"Już podjęliśmy stosowne działania, mające na celu doprowadzenie do sprzedaży działki pod budowę kompleksu hotelowego w mieście” uspokaja Renata Młynarczuk - Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta Ruda Śląska. "Działka ma wspaniałą lokalizację, ponieważ jest jednym z terenów inwestycyjnych usytuowanych tuż przy DTŚ. Tereny, o których mowa promuje realizowany właśnie projekt 15 minut do miliona." – dodaje Młynarczuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • masaccio, 2011-01-10 14:06:12

    przykłady hoteli na Magazynowej (Ruda) i w Kochłowicach obok kop. Śląsk. Oba są zawsze pełne. Sporo pracowników firm budowlanych i innych wykonujących prace na terenie konurbacji się w nich zatrzymuje, ale nie tylko. Rejestracje samochodów z wszelkich możliwych województw. Poza tym jest jeszcze pens...jonat Maryla na Kałusa, noclegi na Oświęcimskiej w Kochłowicach, Dom Gościnny na Halembie oraz pokoje wysokiego standardu w Floriance i Adrii. Powyższe, oprócz ostatnich trzech, to pokoje, powiedziałbym, standardu średniego niższego, pozostałe już wyższy standard  rozwiń
  • P.Raczek, 2011-01-10 11:14:19

    Ja mieszkam bardzo blisko Rudy i tez,jakby co, nie ma sie gdzie przespać,nie ma hotelu !Chyba że w prywatnych kwaterach...Ale też nie każdego na to stać!!!Normalnie sto lat za murzynami!