PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestorzy dla podstrefy w Łapach

  • PAP    13 kwietnia 2011 - 13:57
Inwestorzy dla podstrefy w Łapach

Zwrot 70 proc. nakładów inwestycyjnych – na taką ulgę mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy ulokują swoje firmy w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łapach na Podlasiu.
Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza SSE w Tarnobrzegu rozpoczęła poszukiwanie inwestorów dla podstrefy w Łapach. Główną zachętą do inwestowania w tej podstrefie są ulgi podatkowe sięgające od 50 proc. (duże przedsiębiorstwa) do 70 proc. (małe) poniesionych nakładów inwestycyjnych.

Atutem strefy jest też atrakcyjna lokalizacja – w obrębie aglomeracji białostockiej, dobre połączenia komunikacyjne oraz bliskość granicy z Białorusią.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z uzbrojeniem terenu i przygotowaniem go pod inwestycje. Na te prace samorząd województwa podlaskiego przyznał m.in. ponad 5 mln zł dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować w podstrefie i liczą na zwrot części poniesionych nakładów, muszą spełnić określone warunki, m.in. wartość inwestycji musi wynieść minimum 9 mln zł lub powinno być utworzone co najmniej 35 nowych miejsc pracy.

Wśród wymogów dla inwestorów jest także m.in. zagwarantowanie prowadzenia działalności, przez co najmniej 5 lat od momentu zakończenia inwestycji. Oprócz ulg, inwestorzy mogą liczyć także na zapewnienie kompleksowej obsługi projektu, uproszczone procedury i niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Podstrefa ekonomiczna w Łapach ma powierzchnię 12 ha; w miejscowości, po upadku dwóch największych pracodawców: cukrowni i Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego jest duże bezrobocie.

SSE Euro-Park Wisłosan w Tarnobrzegu powstała w 1997 r.; dotychczas przedsiębiorcy w strefie zainwestowali 6 mld zł i utworzyli 20 tys. nowych miejsc pracy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.