PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestorzy zainteresowani strefą S1-3 w Jasionce

  • PAP    6 marca 2015 - 20:00

Pierwsze działki w strefie przemysłowej S1-3 w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) kupiły firmy zajmujące się m.in. produkcją światłowodów i cyfrowym wydrukiem.
Strefa S1-3 ma 48 ha powierzchni i jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPN-T) Aeropolis. Położona jest w sąsiedztwie lotniska oraz innej strefy S1.

Jak poinformowała PAP Dagmara Chwiej-Łobaczewska z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza (PPN-T), strefa powstała w ramach rozbudowy parku i została podzielona na 25 działek, o powierzchni od ok. 0,5 ha do ok. 2,7 ha.

"Strefa włączona jest do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Jest też kompleksowo uzbrojona w infrastrukturę techniczną m.in. w sieć elektroenergetyczną, gazową, wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową oraz drogę wewnętrzną" - dodała. Uzbrojenie strefy kosztowało ponad 14 mln zł.

Chwiej-Łobaczewska podkreśliła, że tereny w strefie S1-3 są przeznaczone głównie do firm z branży lotniczej, IT, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej.

Czterech pierwszych inwestorów już wykupiło tam działki pod swoje zakłady.

Wśród nich jest firma ML System, która, jako jedna z pierwszych w Polsce wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu zintegrowanych systemów, opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkami, służących uzyskiwaniu prądu elektrycznego.

W strefie S1-3 swój zakład ulokuje również firma Metall-Expres. Spółka dostarcza wyroby hutnicze dla przemysłu lotniczego, energetycznego, kolejowego i motoryzacyjnego. Firma w nowym zakładzie stosować będzie nowoczesną technologię przeróbki plastycznej metali i ich stopów.

Kolejną firmą, która uruchomi swój zakład w podrzeszowskiej strefie jest Cyfrowa Foto. Spółka działa w branży druku fotograficznego i cyfrowego, jest jedną z największych cyfrowych drukarni we wschodniej Europie.

W strefie zainwestuje też firma Elmat Group - producent kabli światłowodowych. Spółka ma już dwa swoje zakłady w PPN-T, teraz zdecydowała się wybudować trzeci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.