PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycja drogowa rusza w Świętokrzyskiem

  • PAP    3 czerwca 2011 - 15:12
Inwestycja drogowa rusza w Świętokrzyskiem

89 mln zł będzie kosztowała modernizacja 54-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 776 pomiędzy Buskiem Zdrojem a Kazimierzą Wielką.
Realizacja inwestycji powinna ruszyć w lipcu, po uprawomocnieniu się wyników przetargu na jej realizację.

Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Iwona Sinkiewicz, realizacja przygotowywanej od dłuższego czasu inwestycji nie mogła się rozpocząć ze względu na uchylenie przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska decyzji środowiskowej.

Czytaj też: To koniec inwestycji publicznych?

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich - inwestor projektu - przygotował kolejny raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, który został zaakceptowany. Umożliwiło to staranie się o pozwolenie na budowę.

Przez kilkadziesiąt lat droga, która łączy Ponidzie z Krakowem, nie była na jej świętokrzyskim odcinku kompleksowo remontowana. Prowadzono jedynie doraźne prace. Podczas generalnej przebudowy nową nawierzchnię uzyska jezdnia, wykonane zostaną pobocza, zatoczki przy przystankach autobusowych, chodniki. Odnowione zostaną mosty, a trasa zyska instalację odwodnieniową.

Czytaj też: Autostrady gotowe tylko na kilkanaście procent

Z 11 ofert, które wpłynęły na ogłoszenie o przetargu, wybrano ofertę firmy Budostal 5 z Krakowa. Jeśli pozostali oferenci nie wniosą odwołań, w czerwcu zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a w lipcu ruszą prace przy remoncie trasy.

Projekt modernizacji drogi jest współfinansowany ze środków UE, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.