PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje drogowe: S17 Garwolin - Kurów z unijnym dofinansowaniem

  • PAP/rs    16 listopada 2017 - 13:24
Inwestycje drogowe: S17 Garwolin - Kurów z unijnym dofinansowaniem
Trasa S17 skróci czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Lublinem. Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Podpisano umowę dofinansowania z UE dla fragmentu liczącego 58,6 km drogi S17 na odcinku Garwolin - Kurów. Wybudowanie tej drogi skróci czas podróży między Warszawą a Lublinem - poinformował w czwartek wiceminister rozwoju Witold Słowik.
- Trasa S17 skróci czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Lublinem, połączy Warszawę z Via Carpatią i skróci znacznie dojazd z Warszawy przez Lublin do Rzeszowa i na teren południowo wschodniej Polski. Inwestycja te jest już w trakcie realizacji, zaawansowanie robót już zbliża się do około 14 proc. Odcinek ten ma być skończony w maju 2019 roku - powiedział Słowik podczas podpisywania umowy.

- Ta inwestycja wpisuje się w naszą Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w ramach której chcemy stworzyć sieć połączeń pomiędzy najważniejszymi aglomeracjami w kraju i sieć połączeń z naszymi krajami sąsiednimi - dodał wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Przypomniał, że niedawno rząd objął całą drogę S17, czyli nie tylko fragment łączący Warszawę z Lublinem, ale i odcinek od Lublina do granicy w Hrebennem, jako priorytetową trasę w strategii rządowej.

- Chcemy również zwrócić uwagę, że ta droga ma duże znaczenie dla województwa mazowieckiego, gdyż wyprowadza ruch z Mazowsza w kierunku wschodnim, a ruch na tym odcinku bardzo silnie rośnie - mówił Kwieciński.

Wiceminister podkreślił, że rząd zwraca szczególną uwagę na ciągi komunikacyjne północ - południe, czyli takie, które poprawią dostęp do polskich portów nie tylko z krajowych aglomeracji, ale też z południowej części Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.