PARTNER PORTALU
 • BGK

Inwestycje polskie według Balcerowicza

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    5 listopada 2012 - 07:09
Inwestycje polskie według Balcerowicza

Nie wszystko, co istnieje w kraju sukcesu, przyczynia się do jego sukcesu. Uczmy się od Niemców tego, co się u nich sprawdziło – mówi prof. Leszek Balcerowicz.
Oceniając w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej" m.in. program „Inwestycje polskie" wyraził obawę, że przyniesie on wzrost państwowego interwencjonizmu w gospodarce.

Jako przykład barier w gospodarce podał brak inwestycji w mieszkania na wynajem, gdyż „mamy obłędną ustawę o ochronie lokatorów". Jego zdaniem „tego typu bariery trzeba usuwać, a nie zwiększać zakres etatyzmu w gospodarce".


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Gość, 2012-11-05 13:52:08

  Jestem starszej daty. Za pięćdziesiąt lat komunizmu wszyscy powinni otrzymać jakiś ekwiwalent. Dla jednych byłyby to pieniądze, dla innych np.obligacje a dla jeszcze innych mieszkania choćby komunalne na własność. Każdy miałby w miarę równy start i od właściwego gospodarzenia zależałaby jego przyszł...ość. Zapewne los jakiejś niewielkiej część populacji zawsze będzie związany z opieką Państwa. To wynika, ze nie każdy może być przedsiębiorczy, nie każdy potrafi chodzić wokół swoich spraw. Jest też pewna grupa ludzi, którzy zawsze powinni żyć w "pekinach". Im co by nie dał to in tak zmarnują, obrócą w proch.  rozwiń
 • 09536, 2012-11-05 13:22:28

  glews przy tobie Lepper to był jak przedszkolak przy profesorze populizmu!!!
 • glews, 2012-11-05 11:41:04

  A w czym się pomyliłem, oprócz literówki - 09536? Może powiesz nam wszystkim, na czym polega "mądrość"? Na niezwracaniu uwagi, na zatajaniu prawdy? Żal mi takich jak ty...