PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje przekroczą 228 mln zł

  • PAP    19 stycznia 2011 - 17:21
Inwestycje przekroczą 228 mln zł

15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej wydano w 2010 roku w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestorzy zadeklarowali utworzenie ponad 420 miejsc pracy, a inwestycje mają w sumie przekroczyć 228 mln zł.
Jak powiedział Marek Indyk, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą, z 15 zezwoleń 6 otrzymały nowe firmy. Reszta trafiła do inwestorów, którzy już prowadzili działalność w TSSE.

Podkreślił, że oznacza to, iż firmy, które zainwestowały w TSSE, rozwijały się w ubiegłym roku bardzo dynamicznie.

"Wśród nowych inwestorów najwięksi to m.in. Targetix - firma typu call-center, Ekoplon, która produkuję nawozy i środki ochrony roślin oraz Federal-Mogul, wytwarzająca wyroby z aluminium" - powiedział..

Najwięcej, 6 zezwoleń wydano w podstrefie w Stalowej Woli, 4 w Tarnobrzegu, natomiast w podstrefie radomskiej 2 i po jednym w podstrefach: w Staszowie, Wrocławiu-Kobierzycach i Nowej Dębie.

W 2010 r. strefa powiększyła się o pięć nowych podstref: w Węgrowie, Nowym Mieście nad Pilicą, Kraśniku, Przasnyszu i Horodle. TSSE zajmuje powierzchnię ponad 1,5 tys. ha. Ulokowana jest w 17 podstrefach w pięciu województwach: podkarpackim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i dolnośląskim.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park powstała w 1997 r.; wydała ponad 200 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 5,9 mld zł; dzięki strefie powstało ok. 20 tys. nowych miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.