PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje rowerowe w Toruniu na mecie

  • AT    15 grudnia 2014 - 09:53
Inwestycje rowerowe w Toruniu na mecie
fot.torun.pl

Trwają prace wykończeniowe przy trzech inwestycjach mających na celu poprawę warunków poruszania się pieszych i rowerzystów na toruńskich osiedlach Rubinkowo i Na Skarpie w Toruniu.
Po północnej stronie Szosy Lubickiej, na odcinku od ul. Dziewulskiego do ul. Jamontta, powstała asfaltowa droga rowerowa i wyremontowany został chodnik. Nowy odcinek drogi rowerowej ma długość około 600 metrów i szerokość 2,5 metra, od strony wschodniej dowiązany został do istniejącej drogi rowerowej prowadzącej od ulicy Olsztyńskiej. W ramach inwestycji powstaną przejazdy rowerowe, a ścieżka powiązana będzie z ciągami komunikacyjnymi przy sąsiednich blokach. Prace drogowe wykonuje firma PRD Lipno.

Czytaj też: Mają plan promocji ścieżek rowerowych we wschodniej Polsce

Wzdłuż Strugi Toruńskiej wybudowany został fragment ciągu pieszo-rowerowego na odcinku do ul. Wierzbowej do ul. Cedrowej. Powstał także łącznik z ul. Niesiołowskiego. Ciąg wykonany został z nawierzchni naturalnej, szerokość wynosi 3 metry z lokalnym przewężeniem na wysokości ogrodów działkowych. Długość wybudowanego odcinka to prawie 600 metrów. Ciąg pieszo-rowerowy powiązany został z odcinkiem wybudowanym w ubiegłym roku wzdłuż Strugi Toruńskiej pomiędzy ul. Rydygiera 40 a ul. Wierzbową. Trasa wzdłuż południowego brzegu Strugi Toruńskiej służy okolicznym mieszkańcom zarówno do rekreacji oraz wypoczynku jak i codziennej rowerowej komunikacji. Prace wykonuje firma PBDI z Torunia

Po wschodniej stronie ulicy Przy Skarpie, na odcinku do ul. Suleckiego do ul. Turystycznej, obok drogi rowerowej wybudowany został chodnik o szerokości 2,5 metra i długości ponad 600 metrów. Powstanie także oświetlenie a na wiosnę zostanie zamontowanych 9 ławek oraz kosze na śmieci. Dzięki inwestycji bezpieczeństwo i komfort ruchu pieszego i rowerowego na tym odcinku wyraźnie się poprawią. Prace związane z budową chodnika wykonuje firma Techbud Toruń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.