PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje, samorządy: Tak gminy powinny przyciągać inwestorów

  • Bartosz Dyląg    27 listopada 2017 - 12:30
Inwestycje, samorządy: Tak gminy powinny przyciągać inwestorów
Przedszkola i szkoły dla dzieci pracowników to element wiązania ludzi z firmą, taki rodzaj zachęty – zaznacza Maciej Formanowicz. Fot. YouTube

– U nas do strefy wchodzą duzi inwestorzy, Hiszpanie są nastawieni na dużą liczbę mniejszych zakładów, wydaje mi się to bardzo ciekawe – mówi Maciej Formanowicz, prezes meblarskiej spółki Forte.
• Forte ma dziś cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane m.in. w liczących 70 tys. mieszkańców Suwałkach, 22-tysięcznej Ostrowi Mazowieckiej i 21-tysięcznej Hajnówce.

• W opinii prezesa Macieja Formanowicza mniejsze ośrodki mogą przyciągać inwestorów, jeżeli mają tereny do inwestycji oraz infrastrukturę.

• Jego zdaniem spółki inwestujące w danym miejscu powinny uczestniczyć tam w budowie infrastruktury. – Są przedszkola, szkoły dla dzieci pracowników, czyli to jest element wiązania ludzi z firmą, taki rodzaj zachęty – zaznacza Maciej Formanowicz.

Prezes Forte jako przykład podaje dwujęzyczne przedszkole, w którym za pierwsze dziecko płaci się 250 zł, za drugie – 150 zł.

- Jeżeli jest tworzona przyjazna atmosfera, jest ciekawe miasto, kadra do małego miasta też przyjdzie – uważa Maciej Formanowicz.

Forte rozważa inwestycje w Hiszpanii. Prezes spółki ma w związku z tym porównanie jak polskie i hiszpańskie samorządy przyciągają inwestycje. – Tam jest to dużo bardziej zaawansowane, wiele regionów ma przygotowane tereny z oświetleniem, drogą, doprowadzoną energią, chodnikami – wyjaśnia. – U nas do strefy wchodzą duzi inwestorzy, oni są nastawieni na dużą liczbę mniejszych zakładów; wydaje mi się to bardzo ciekawe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.