PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje sektora prywatnego kluczowe dla rozwoju miasta

  • PropertyNews.pl    17 lipca 2014 - 17:06
Inwestycje sektora prywatnego kluczowe dla rozwoju miasta

- Myśląc o rozwoju miasta, kluczowe znaczenie mają inwestycje sektora prywatnego. To one kreują miejsca pracy i decydują o sile miasta. Stąd cieszę się, że wiosną tego roku rozpoczęła się budowa największej galerii usługowo-handlowej w regionie - Zielone Arkady. Inwestor wyda na ten cel około 600 mln zł - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Rafał Bruski podkreśla także, że Bydgoszcz została wybrana na siedzibę centrum dystrybucyjnego Lidl. Zatrudnienie znajdzie tu około 200 osób.

- W czerwcu pozwolenie na budowę odebrał szwedzki koncern IKEA. Rozbudowuje się także Business Park Kraszewskiego 1, co wiąże się ze stałym rozwojem firm tam ulokowanych, a w szczególności Atosa, który w chwili obecnej zatrudnia ponad 2 tys. osób, a ciągu najbliższych trzech lat chce zatrudnić kolejne 850. Wiem, że kolejni inwestorzy planują już wkrótce rozpoczęcie inwestycji. Według raportu JLL, tylko deweloperzy biurowi planują budowę powierzchni biurowej wielkości 60 000 mkw - wymienia prezydent.

Cały artykuł czytaj tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Anka, 2014-07-17 20:31:01

    cóż za cuda i świetlane wizje.... tylko rodzimych bydgoskich firm coraz mniej, przez te pseudo markety.... jak tam bydgoscy kupcy, jak bydgoskie firmy (nie licząc Pesy) fajnie, że staliśmy się rynkiem zbytu dla zagranicznych cwaniaków, którzy nic konkretnego nie wnoszą do miasta a tylko naszym koszt...em z miejskiej kasy budują sobie jeszcze drogi dojazdowe, później wydoją nas, zniszczą miejscowe sklepy nieuczciwą konkurencją i wyparują z miasta.... z pracą w Bydgoszczy bardzo ciężko, wielu wyjechało do Anglii, Niemiec, Holandii..... wolałabym aby zamiast Lidla, czy kolejnej galerii powstała w Bydgoszczy firma związana z produkcją.... to na tyle w temacie.... praca w Bydgoszczy jest ALE TYLKO PO ZNAJOMOŚCI.....  rozwiń