PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje za 100 mln zł w Siemianowickim Parku Biznesu

  • PAP    10 kwietnia 2014 - 20:50
Inwestycje za 100 mln zł w Siemianowickim Parku Biznesu

100 mln zł może przekroczyć wartość inwestycji w Siemianowickim Parku Biznesu (Śląskie). Na inwestorów czeka 7 ha w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych. W połowie roku rozpoczną się pierwsze prace budowlane.
Biuro prasowe właściciela Siemianowickiego Parku Biznesu, firmy KPE Metropolis poinformowało w czwartek, że tereny inwestycyjne znajdują się poza zasięgiem wpływów eksploatacji górniczej. Ich zaletą jest również dobra lokalizacja. Położone są przy drodze krajowej nr 94, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych na południu kraju, która jest m.in. bardzo dobrze skomunikowana z autostradą A1.

Właściciel szacuje, że wartość inwestycji w całym parku przekroczy 100 mln zł. "W 2015 roku firmy działające na terenie parku mają dać zatrudnienie ponad 100 osobom. W kolejnych latach liczba ta ma systematycznie wzrastać" - podaje biuro prasowe KPE Metropolis.

Prace budowlane ruszą na przełomie czerwca i lipca, obecnie trwają prace projektowe.

Efekty dwóch pierwszych inwestycji będą widoczne jeszcze w tym roku. "Pierwszy inwestor to duża firma z branży spożywczej, drugi - przedsiębiorstwo z sektora oświetleniowego" - podaje firma KPE Metropolis.

Siemianowice Śląskie są miastem na prawach powiatu, liczącym 70 tys. mieszkańców. Położone są w centrum aglomeracji górnośląskiej, niecałe 20 km od lotniska międzynarodowego w Pyrzowicach. Graniczą z Katowicami, Chorzowem, Piekarami Śląskimi, Wojkowicami, Czeladzią. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy stop bezrobocia na koniec lutego wyniosła 15,4 proc. wobec 11,7 proc. w województwie śląskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.