IPN wiedział, że siedzibę musi kupić z własnego budżetu

- IPN wiedział od marca, że jeśli chce kupić siedzibę, musi znaleźć na to środki w swym budżecie - poinformował w środę resort finansów. IPN twierdzi, że w marcu nie zamknięto sprawy i zaproponowano zakup gmachu na raty, a na odpowiedź z MF Instytut się nie doczekał.
IPN wiedział, że siedzibę musi kupić z własnego budżetu

ZAKTUALIZOWANA.Ministerstwo skarbu twierdzi natomiast, że nie ma dziś możliwości zapewnienia Instytutowi Pamięci Narodowej siedziby. Resort skarbu ma taki obowiązek - uważa jednak IPN.


We wtorek IPN poinformował, że spółka Ruch SA sprzedała budynek przy ul. Towarowej, w którym mieści się centrala Instytutu, firmie GHN (należącej do grupy Skanska). W środę Agata Skowrońska-Domańska, dyrektor finansowy i członek zarządu Skanska Property Poland, poinformowała PAP, że umowa została zawarta 17 sierpnia. Nie ujawniono kwoty transakcji.

IPN oświadcza, że nie mógł kupić budynku z powodu cięć budżetowych i braku odpowiedzi resortu finansów na ofertę zakupu gmachu na raty.

Jak czytamy w przesłanym PAP w środę przez wydział prasowy MF komunikacie, bezzasadne jest twierdzenie IPN, że od lutego nie otrzymał z resortu żadnych informacji na temat możliwości wsparcia z rezerwy budżetowej zakupu nieruchomości od Ruchu.

Według komunikatu MF 14 marca prezes IPN Łukasz Kamiński spotkał się z wiceminister finansów Hanną Majszczyk i rozmawiali na temat środków finansowych na zakup siedziby.

"Na spotkaniu tym prezes IPN został poinformowany, że w celu zrealizowania tego wydatku musi dokonać wewnętrznych przesunięć i oszczędności. Jednocześnie poinformowany został, że w budżecie nie ma rezerw, z których mógłby zostać sfinansowany ten wydatek" - poinformowało ministerstwo, przypominając, że budżet IPN w ustawie budżetowej na rok 2012 wynosi 223,2 mln zł, a na przestrzeni ostatnich 10 lat wzrósł o 170 proc.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

A Instytut Gaucka istnieje i istnieć będzie!

JOTKA, 2012-08-23 07:21:34 odpowiedz

Znaleziono sposób na likwidację IPN-u.Ostatnie instytucje przeszkadzające totalnemu rządzeniu są usuwane.Nawrót do PRL-u staje się rzeczywistością.

Kuba, 2012-08-22 15:16:19 odpowiedz

Najwyższy czas zlikwidować ten instytut , archiwa przekazać do uczelni niech się nad nimi pastwią a darmozjadów wysłać na zieloną trawkę .

ryszard, 2012-08-22 14:23:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE