PARTNER PORTALU
  • BGK

Iskrzy na każdej budowie dróg

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    22 czerwca 2011 - 06:34
Iskrzy na każdej budowie dróg

Konflikt z COVEC na trasie A2 to wierzchołek góry lodowej, a iskrzy na każdej budowie dróg.
Na większości kontraktów drogowych finansowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie prac jest mniejsze niż planowano i sięga średnio 20-30 proc., chociaż upłynęła już niemal połowa czasu przeznaczonego na realizacje kontraktów – informuje „Puls Biznesu”.

Dyrekcja i wykonawcy spierają się, z czyjej winy prace są opóźnione. GDDKiA zarzuca firmom, że pracują za wolno i brakuje im sprzętu, z kolei firmy mają pretensje, że dostają złą dokumentację, a płatności są opóźnione.

„Puls Biznesu” podaje przykłady autostrad „z problemami”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-06-28 05:14:21

    "zaawansowanie prac jest mniejsze niż planowano i sięga średnio 20-30 proc., chociaż upłynęła już niemal połowa czasu"... I nie jest to dziwne, bo jesli na trasie Gierkowka - na 150 km jest jeden pracownikomaszyna na kilometr i to czesto nie pracujaca, to jak moga sie posuwac roboty zgodn...ie z planem ???! - ot Polska demokracja !!! A gdzie sa Inspektorzy Dyrekcji Drog ??? !!! gdzie tygodniowa , a nawet codzienna kontrola stanu robot przy tej rangi inwestycjach ???!!! Oczywiscie obudzimy sie jak zwykle !!!!! Ale , wlasciwie szkoda pisac, bo tak jest ze wszystkim i z Gwaranacjami Zaplaty, ktore rozlozono, a teraz wszyscy placza !!! Nawet po szkodzie polak nie madrzeje !!!  rozwiń