PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Jaśkowiak, Poznań: Firmy, które już tu działają to nasi ambasadorowie

  • PropertyNews.pl    30 listopada 2016 - 11:47
Jacek Jaśkowiak, Poznań: Firmy, które już tu działają to nasi ambasadorowie
Jacek Jaśkowiak (fot.poznan.pl)

Miasto jest swego rodzaju liderem, ale jednocześnie w różnych aspektach czerpie sporo z regionu. Miasto nie może więc funkcjonować i rozwijać się w oderwaniu od regionu - mówi prezydent Poznania.
Tylko w ostatnich miesiącach w Poznaniu miały miejsce otwarcia spektakularnych inwestycji. W jaki sposób Poznań przekonuje inwestorów do ulokowania biznesu w mieście?

- Przede wszystkim utrzymujemy aktywny kontakt z przedsiębiorcami. W Urzędzie działa Biuro Obsługi Inwestorów, które im asystuje, rozwiązuje problemy bieżące i długofalowe. Współpracuje też z organizacjami gospodarczymi, promuje ofertę miasta na międzynarodowych targach, jak m.in. targi nieruchomości i inwestycji MIPIM w Cannes. Firmy, które już tu działają to ambasadorowie Poznania, ich opinia bardzo się liczy.

Według ekspertów PwC, największym „skarbem” Poznania są ludzie. Mieszkańcy Wielkopolski są dobrze wykształceni, reprezentują także przedsiębiorczy wizerunek miasta...

- Oczywiście. Kadry spełniające wysokie wymagania potencjalnych inwestorów to niewątpliwie duży atut miasta. Niekwestionowanymi zaletami są przedsiębiorczość i tradycje z nią związane. Naturalna kwestia to również położenie geograficzne – między Berlinem i Warszawą.

Więcej czytaj na Propertynews.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.