PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak będą wyglądały bulwary nad Brdą w Bydgoszczy po rewitalizacji?

  • PropertyDesing.pl    11 marca 2015 - 11:26
Jak będą wyglądały bulwary nad Brdą w Bydgoszczy po rewitalizacji?

- Bydgoszczanie zyskują ciekawe tereny rekreacyjne, a z drugiej strony rozszerzamy naszą atrakcyjność turystyczną – mówi Rafał Bruski (fot. bydgoszcz.pl)

Bydgoszcz przygotowuje się do kolejnego etapu rewitalizacji bulwarów pomiędzy mostem Bernardyńskim i dworcem autobusowym oraz od ul. Krakowskiej do mostu Pomorskiego.
Miasto dysponuje już pozwoleniem na budowę. Obecnie aktualizowane są uzgodnienia z gestorami sieci. Wprowadzone są też drobne korekty, które pozwolą na przykład w trakcie inwestycji wprowadzić elementy małej architektury zaprojektowane przez bydgoskich studentów (np. ławki).

Zgodnie z projektem planowana jest tam budowa ciągu pieszo-rowerowego, umocnienie nabrzeży, oświetlenie oraz nowa aranżacja terenów zielonych.

Czytaj też: Całbecki: rewitalizacja Kanału Bydgoskiego kluczowa dla całego regionu

- To kolejna ważna inwestycja wpisująca się w podejmowane przez nas działania na rzecz rewitalizacji Bydgoskiego Węzła Wodnego. Udało się nam zmodernizować szereg innych odcinków bulwarów nad Brdą. Zbudowaliśmy nowoczesną marinę. Pozyskaliśmy środki centralne na remont śluz i jazu Farnego. Podjęliśmy działania zmierzające do wytyczenia kąpieliska. Remontujemy infrastrukturę Toru Regatowego. Dzięki tym działaniom bydgoszczanie zyskują ciekawe tereny rekreacyjne, a z drugiej strony rozszerzamy naszą atrakcyjność turystyczną – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.