PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak będzie oświetlony stadion w Legnicy

  • legniczanin.pl    21 listopada 2012 - 10:48
Jak będzie oświetlony stadion w Legnicy

Zwycięzcy przetargu na budowę oświetlenia Stadionu Orła Białego w Legnicy przedstawili prezydentowi koncepcję realizacji inwestycji.
Wyłonione w drodze przetargu na wykonawcę budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego - w formule zaprojektuj i wybuduj konsorcjum firm: Polcourt i Ada Light, zgodnie z podpisaną umową, zostało zobowiązane do przedstawienia koncepcji oświetlenia stadionu w oparciu o program funkcjonalo-użytkowy przygotowany przez zamawiającego.

Prezentacja dotyczyła m.in. lokalizacji nowej stacji transformatorowej wraz z UPS i agregatem prądotwórczym, lokalizacji czterech masztów oświetleniowych o wysokości całkowitej 42,5 metra oraz ich konstrukcji, budowy głowic oświetlających wraz ze źródłami światła o planowanym natężeniu 2000 luxów, a także budowy fundamentów dźwigających maszty.

Koncepcja została przyjęta. Pora na rozpoczęcie szczegółowych prac projektowych. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia płyty boiska Stadionu Sportowego im. Orła Białego w Legnicy o powierzchni 6.890 m2.

Dokumentacja projektowa musi uwzględniać docelowe oświetlenie na poziomie 2.000 lx.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie zasilania podstawowego w tym: sieci kablowych SN i nn, stacji transformatorowej kontenerowej o mocy 630 kVA, rozdzielni głównej nn, systemu UPS, agregatu prądotwórczego, dostawę i montaż 4 kompletnych masztów oświetleniowych wraz z projektorami (w tym roboty fundamentowe pod maszty).

Wykonanie projektu powinno być zrealizowane do 15 grudnia 2012 r., a budowa oświetlenia - zakończona do 30 kwietnia 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.